Radisav Rodić: Priznajem, sve mi je jasno

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Radisav Rodić: Priznajem, sve mi je jasno





Beta | 05. 04. 2011. - 15:20h

BEOGRAD - Viši sud u Beogradu prihvatio je danas sporazum o prizanju krivice koji je sa tužilaštvom sklopio pokretač listova "Kurir" i "Glas javnosti" Radisav Rodić, po kojem će u zamenu za priznanje krivice biti osuđen na dve godine zatvora i isplatiti 49 miliona dinara oštećenoj Komercijalnoj banci.


7659_rodic-blic_f.jpg

Radisav Rodić

- Sve mi je jasno - kratko je rekao Rodić na ročištu po sporazumu o
priznanju krivice, koji je sa tužilaštvom sklopio 24. marta, a danas
se odrekao prava na suđenje i prava da uloži žalbu.


Rodiću će, po sporazumu, biti izrečena i mera zabrane obavljana delatnosti u periodu od šest godina, a tužilaštvo je odustalo od ostalih optužbi protiv Rodića.

Sudija Aleksandar Trešnjev rekao je da će, ako se Komercijalna banka ne bude žalila na rešenje suda o prihvatanju sporazuma, ročište na kojem će biti izrečena presuda najverovatnije zakazati sledeće nedelje.

Na tom ročištu biće saopštena i odluka suda o predlogu odbrane da Rodiću bude ukinut pritvor.

Rodić je optužen da Komercijalnoj banci nije vratio kredit od 22 miliona dinara.

Policija je u januaru 2010. godine podnela dopunu krivične prijave protiv Rodića i još troje osumnjicenih da su oštetili budžet Srbije i više preduzeća i banaka za gotovo milijardu dinara.
 
Natrag
Top