Radio drama-zaboravljeni medij

Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Bilo bi zanimljivo pozabaviti se pitanjcem koliko uopšte slušate radio, a pogotovo radio drame. Jedan od zanemarenih medija u vreme filma, kad knige i pozorište ostaju na nivou uske grupice posvećenika, dana se koristi pre svega radi "pozdrava i želja slušalaca", zaboravljajući da postoje sadržaji koji su interesantni i zahvalni za slušanje i saradnju.
Ne mali broj domaćih autora radio je silne autorske tektstove, pre svega dramskog karaktera (drama, radio igra, minijatura) a "Paukova mreža" kao serijal ima status jedine oaze za domaće pisce naučne fantastike i fantastike u okviru nekog državnog medija koji se bavi domaćim autorima.
Slušate li radio drame, šta i čije?
 
Član
Učlanjen(a)
28.11.2009
Poruka
3
Zaista jesu zanemarene,a tako su bolje od filma. Ne namece se izgled,masta je pustena na volju,pa cak i vreme. Uglavnom slusam sa Twilight zone radija. Nase nemogu da pronadjem,ili ih mozda nisam dovoljno trazio. :) Ako imas ili znas "gde" mogu da ih downloadujem,posalji link. Sto se tice radija,pa iskreno sve manje je pravih sa zanimljivim emisijama. Ako nisu grandovci ili mtv onda je politika,kina itd..I 202ka je pocela da smara. Bilo bi lepo da postoji jedan normalan radio,kao sto isto tako ne postoji ni jedan normalan tv kanal. Al sta sad,bice bolje.Nekada.ccc :) Sad i ja od obicnog odgovora napravio forum dramu..ccc Poz
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Odlican naslov,upravo to,zaboravljeni medij.
Ne pamtim kada sam poslednji put slusala neku.
Nekada sam zaista uzivala da u tisini slusam i uzivim se u nju.
Sigurno bih uzivala da u vecernjim casovima opet slusam radio dramu,ali iskreno i kada bih naletela na neku ne bih mogla na miru da je slusam.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Posle ponoći uvek na I programu idu dramske minijature. Link za internet slušanje je lako naći, samo idite na sajt radio Beograda.
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Hvala na obavestenju za termine, tada bi se moglo slusati u miru sa svojim mislima.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
1
Drage kolege forumasi i ljubitelji radio drama,

Da li vam je slucajno poznato gdje mogu naci i download-ovati neke od savremenih srpskih radio drama?

Hvala na pomoci!
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Teško se to može naći. Bilo je nekih nagoveštaja na nekim sajtovima da postoje snimci, ali ja ih, lično, nisamnašao. Postoji prost način da se to uradi po sistemu "sam svoj majstor". Traži se link za radio preko interneta. To se odradi preko "radio uživo" i nađeš šta ti treba. Napr. 3 program hrvatskog radija ili II program Radio Beograda. Skineš realplayer ili vlc player (oba su dž) i učitaš taj link za slušanje preko neta. Sad, kad hoćeš da snimiš to što želiš, imaš u tim plejerima opciju za snimanje sadržaja koji slušaš. U vlc malo crveno dugme a real ti nudi opciju kad god nešto slušaš ili gledaš na netu za snimanje. Drugim rečima, ovi plejeri se ponašaju kao kasetofoni. Uključiš i odeš. Posle preslušaš, da se ne bi mučio sa eventualnim prekidima u emitovanju i slično, oni sve lepo svuku i spakuju u svoju biblioteku. Nisam provalio da li može da se pdoese da snimaju u određeno vreme, pa da ne čekaš početak emisije...
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Suviše je glupo i odurno, zato brišem ovaj komentar.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top