Računi i za mrtve

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Računi i za mrtve

Ministarstvo finansija naplaćuje odvodnjavanje vlasnicima imanja, ali i njihovim davno pomrlim dedama i očevima, čak i tamo gde kanala nema

Thumb_IMG_4021.JPG


BEOGRAD
- Ministarstvu finansija očigledno je zafalilo para, pa je račune za odvodnjavanje poslalo ne samo seljacima na čijim imanjima ne postoje kanali, već i onima koji su se upokojili pre više od 20 godina!
Tako se dogodilo da su neka domaćinstva dobila i po tri računa za istu zemlju.
- Računi su stigli mom dedi, koji je umro ‘86, pokojnom ocu, koji je umro ‘90, i meni, a suma je ista za svu trojicu - kaže Radivoje Živković iz Ritopeka u opštini Grocka.
Njegov komšija Miloš Matejić dobio je „samo“ dva rešenja: jedno na svoje ime, a drugo na ime svog oca Tomislava, koji je preminuo 2005, ali i sa dva različita iznosa.
- Kad mi je otac umro, ja sam odmah svu zemlju, oko četiri hektara, preveo na sebe. Sad su nam poslali dva rešenja za istu zemlju, i to za 2008. i za 2009. godinu. Najbolje od svega je što na našoj zemlji ne postoje kanali za odvodnjavanje! A nije mi jasno ni kako je moguće da se računi za istu zemlju razlikuju. Na mom rešenju piše da za odvodnjavanje treba da platim 854,46 dinara za 2008. i isto toliko za 2009, dok na rešenju pokojnog oca stoji da treba da plati 352,24 dinara po godini. Išao sam u opštinu da pitam o čemu je reč i kakva su to rešenja, ali oni ništa ne znaju. Kažu, plati, pa se žali, a taksa za žalbu je 300 dinara - kaže Matejić.
Redakciji Kurira javio se i Marko Kurilić iz Beograda, kome je prvi put stigao račun za odvodnjavanje za kuću u Novoj Gajdobri kod Bačke Palanke.
- Dobio sam rešenje gde stoji da u roku od 15 dana treba da platim 2.421 dinara za dve godine, iako u mom dvorištu nema nikakvih kanala niti odvodnjavanja! Zvao sam kumove koji tamo žive, ali oni nisu dobili račun. Moraću da platim, iako ne znam zašto - kaže Kurilić.
Iz Ministarstva finansija do zaključenja ovog broja nismo dobili odgovor na pitanje kako su ovakve greške moguće.

Za poplave nikom ništa!
Ministarstvo finansija, koje tako revnosno „odvodnjava“, seljacima još nije isplatilo odštetu za poplave iz 2006.
- Dolazile su dve komisije da utvrde štetu, jedna iz Grocke za okućnicu, a druga iz Pančeva zbog voćnjaka. Imao sam 1.000 sadnica kalemljenih voćaka pripremljenih za sađenje i sve su se zbog poplave osušile. Rod voća je zbog poplave manji za dva vagona, a do danas nisam dobio ni dinara odštete - jada se Miloš Matejić, koga smo obišli na pijaci u Mirijevu, gde prodaje jabuke.


Kurir
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
E super!
Moji roditelji su dobili za imanja koja niko ne koristi i na kojima takođe ne postoje kanali za odvodnjavanje, i tata neće da plati. Kaže da mu je to još jednom stiglo, pre ko zna koliko godina, da ni tada nije platio i da se ništa nije desilo. Očigledno je jedna velika prevara u pitanju, i ko zna gde te pare završavaju. I zašto onda nisu dobili svi, nego uglavnom ljudi koji žive na sasvim drugom mestu, a nasledili su imanja svojih roditelja? Definitivno nisu čista posla.
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
U ovom patetičnom "pokušaju od države" i mrtvi glasaju kad su na glasačkom spisku.

Ovo je pravi primer krilatice APP "ako prođe-prođe". Ujedno i potvrda računarske nepismenosti u Srbiji i tromosti sistema koji nema volje da iskoristi sve mogućnosti informatičke tehnologije.
 
Natrag
Top