Računar se ukočio

Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Nakon nekog rada računar se ukoči nema pomeranja strelice ne mogu ga isključiti ne reaguje na komande. Kada pritisnem reset dugme sistem se ne pokreće jer ne svijetli crvena lampica od HD, moram ga potpuno isključiti iz struje i pri ponovom priključenju počne normalno da radi. Na svako 2 ili 3 pokretanje prilikom podizanja pojavi mi se na ekranu obavještenje da bi je CMOS u Defaltu odradim podešavanje datuma i vremena i tek onda se sistem učitava. Sada sam pritisnuo F1 i sistem se učitao ali sat i datum je vraćen na 2002 godinu. Oborio sam sistem i ponovo ga instalirao sve je radilo dobro 1 dan a sada je počelo opet da koči. Da li je možda u pitanju baterija na matičnoj ploči pošto je računar star 8 gaodina i zato mi prijavljuje taj Default ili je u pitanju nešto drugo sorry
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Velika je verovatnoca da je otisla baterija na maticnoj ploci.Promeni bateriju to je bar lako pa da vidimo kako se onda ponasa,ako i dalje bude pravio probleme onda moramo uraditi stres test racunara sa programom *PC check stres test*.
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
kako radi taj stres test ima li posljedice za pc. Za bateriju nije problem uzet ću novu moja je prtpostavka da je možda to u pitanju ali volio bih čuti i tuđa mišljenja neko ko je imao ovakav slučaj i kako je riješio.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
zamijeni bateriju i postavi bios na default vrijednosti i nece ti praviti probleme ;)
 
Natrag
Top