Racunar nece da startuje

Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
282
Koliko ukljucim racunar tako mi se i ugasi, samo ucita BIOS sliku i nesto "skljocne" restartuje se i tako u krug. Promenio sam napajanje, proverio kondenzatore na ploci i sve je okey. Neki savet ili predlog? :)
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Ako škljocne, onda je hard disk neispravan. Ako imaš više diskova, ugasi komp iz struje, odspoj napajanje od jednog, pa uključi komp i vidi hoće li se šta promjeniti. Ako je, onda je taj odspojeni neispravan. Idi redom isključuj 1 po 1 ne nađeš krivca. Ako ni tada,ne nađeš, onda odspoji svaki i tada upali komp i vidi hoće li se sam restartovati.
A ako imaš samo 1 hard disk onda isto odspoj napajanje i vidi šta će biti.
 
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
282
Ako škljocne, onda je hard disk neispravan. Ako imaš više diskova, ugasi komp iz struje, odspoj napajanje od jednog, pa uključi komp i vidi hoće li se šta promjeniti. Ako je, onda je taj odspojeni neispravan. Idi redom isključuj 1 po 1 ne nađeš krivca. Ako ni tada,ne nađeš, onda odspoji svaki i tada upali komp i vidi hoće li se sam restartovati.
A ako imaš samo 1 hard disk onda isto odspoj napajanje i vidi šta će biti.
Sve sam iskljucio i ostavio sam napajanje za plocu i procesor, sto bi u prevodu trebalo da stoji ukljucen racunar sa porukom "Disk not found" i sl. Ali meni se i dalje restartuje.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Sve sam iskljucio i ostavio sam napajanje za plocu i procesor, sto bi u prevodu trebalo da stoji ukljucen racunar sa porukom "Disk not found" i sl. Ali meni se i dalje restartuje.

Škljoca li i dalje...Kažeš da si promijenio napajanje...Opet polovno ili novo si stavio...ali hajde očisti bios...izvadi bateriju i spoji plus i minus na 5 sekundi, naravno isključi prvo napajanje..
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Dzabe kad se on ne javlja uopste da bi ljudi znali dalje sta da ga savetuju, imam utisak da on nije ni ulazio u BIOS, a moguce je da je dugme za restart zaglavljeno ili da su kablovi neispravni.

Jeli "suco", uploaderu, postavio si tu sliku, pa si me malo zbunio, vidi nisi naveo kolko je star taj racunar niti koji tip racunara je u pitanju, ako si ga odavno kupio, uzmi kupi termalnu pastu, skini ventilator i izvuci procesor, malo to procisti, pa kad vratis procesor namazi mu malo pastu i opet ventilator. Ako opet nece onda je ploca(procackaj malo i memoriju, ubaci je u drugi slot).
- Takodje, kad ukljucis racunar non stop pretiskaj taster del, kuckaj.
Kad se pojavi plavi ekran, ako se pojavi, prvo sto ces uraditi je da baci pogled na postavku harda ili uzmi pa pretisni ono default. Cim komp nece da udje ni u Bios, rec je o ozbiljnom kvaru...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top