Publika nas je obavezala

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Intervju: Aki Rahimovski
Publika nas je obavezala

S. Milojković | 31. 10. 2010. - 00:02h | Foto: M. Šurjanac

Nakon što su oduševili Beograđane i dve večeri napunili Arenu, članovi Parnog valjka raduju se novom druženju sa publikom u Srbiji, zakazanim za 17. decembar u Novom Sadu u hali Spens. Ujedno, krajem godine trebalo bi da izađe i njihov novi album na kojem rade u pauzi između nastupa. Aki Rahimovski, pevač i vođa benda, kaže da uprkos nastupima i putovanjima umor ne postoji i da uz publiku, mnogo mlađu od većine njihovih pesama, proživljavaju svoju novu mladost.
86074_0004-foto-m-surjanac_f.jpg
Aki Rahimovski

Kakve ste utiske poneli iz Beograda?
Ljubav i pesma su pobedili. I to obe večeri nastupa u Areni. Pretpostavljali smo da će hala biti puna, jer ipak nas nije bilo 21 godinu, ali o dve Arene nismo ni sanjali. Pravo da vam kažem, toliko interesovanje nas je bacilo u razmišljanje. Publika nam je ukazala veliku čast, dala nam kompliment i ogromno priznanje za ovih 35 godina koliko se bavimo ovim poslom.

Posle nastupa u Beogradu, kakve emocije očekujete pred koncert u Novom Sadu?
I od poslednjeg novosadskog koncerta prošla je 21 godina, poslednji put smo tamo svirali davne 1989. godine na Trgu… Veselimo se što ćemo videti nove klince koji su se u „praznini“ od 21 godine rodili, porasli i upoznali Parni valjak kroz Internet, ali ne i uživo. Radujem se toj publici. I novoj i staroj. O novoj generaciji mislim da je pozitivna, a da su u Beogradu dokazali da znaju sve pesme i da na najlepši način umeju da vrednuju nečiji rad. Trudimo se i radimo na tome da na koncertu u Novom Sadu bude sve besprekorno, kako bismo svi skupa na nastupu zaista uživali. Moramo da opravdamo ukazano poverenje. Gradili smo ga 35 godina, ali ako nešto loše uradimo, možemo da ga izgubimo preko noći. Zato nastojimo da nam svaki koncert bude još jedan kredit kako bismo imali mogućnost da dođemo ponovo.



Da li su kolege zavidne na besprekorne nastupe i atmosferu koju ste napravili, ili preovlađuju oni koji su vam čestitali?

Među pravim prijateljima nema zavisti. Dobili smo mnogo čestitki od hrvatskih muzičara koji su oduševljeni reakcijom koju smo izazvali u Beogradu. Mnoge kolege iz Srbije su nam čestitale i hvalile nas: Vlado Georgiev, Neverne bebe… Geogriev nam je čak pozajmio svoju opremu za rasvetu. Među velikim ljudima zaista nema mesta za zavist i ljubomoru. Muzičari na celoj zemaljskoj kugli jedno su te isto, pripadamo istom plemenu.

Mnogi su euforiju koja se napravila oko vas protumačili kao siguran znak da se rokenrol vraća na velika vrata.
Rokenrol je tu, prisutan je. Bendovi poput Parnog valjka dokaz su da je on uvek bio tu negde, ali sada se, čini mi se, zaista vraća na velika vrata. Vrednost i kvalitet će, čim se izbistri voda, isplivati na površinu i rasterati nataloženu žabokrečinu.

Na bini ste fizički veoma aktivni i okretni. Šta vas pokreće?
Pokreće me vera u ljubav. Pokreće me kada znam da će biti dobro i lepo, da ćemo se svi zajedno razveseliti i opustiti na koncertu. Ogromna se energija proizvodi i deli s publikom i tako je svaki put na koncertu Parnog valjka. Pitaju me kako mogu izdržati nastupe koji su praktično dan za danom. Ponekad mi se učini mi da neću moći, ali kad krenem na scenu, kada se pojavim pred fantastičnom publikom, proradi neki drugi Aki i nema umora, već samo koncentracija na uživanje.

Na koji način se najuspešnije opuštate između koncerata?
Hus obožava da peca, ima barku na moru. A ja volim da putujem i pokušavam da uvek odem negde pored vode, mora ili jezera, da uživam u prirodi i lepoti. Ove zime ćemo intenzivno raditi na novoj ploči, a kada ona izađe i završi se turneja, častiću sebe lepim putovanjem.



Izvor: Blic
 
Natrag
Top