ПСИХОСОМАТСКЕ БОЛЕСТИ - ПОТРЕБАН САВЈЕТ

Član
Učlanjen(a)
17.10.2010
Poruka
1
Поздрав! Имам проблеме са неком врстом психосоматских болести. Од накупљеног стреса и претјераног нервирања имала сам проблеме са хелико бактеријом. Стање ми се мало побољшало након тога. Али осјећала сам разне болове и мучнину, и велику нервозу. Почела сам да мислим да је то све на психичкој бази, као посљедица претходно наведених проблема који су ме пуно мучили. И даље осјећам исте проблеме, али не знам коме конкретно да се обратим. Налази од доктора су ми у реду, па се бојим да је то све психа. Често осјећам велику нервозу, без великог разлога. Треба ми савјет стручне особе или некога ко је имао одређено искуства са овим проблемима. Хитно је!

П.С. Молим да пишу само они који заиста нешто конкретно знају о овоме.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Od problema sa želucem bolujem već 20-tak godina. Na moju sreću, u pitanju je sa "samo" gastritis, ali znam o čemu pričate, jer sam na jednom od prethodnih radnih mesta bila izložena velikom stresu, tako da se sve pogoršalo.
Čudi me da Vam lekar opšte prakse nije prepisao neki blagi sedativ za ovakve slučajeve, jer to inače rade. Neki mali Bensedin od 2mg ili Bromazepam od 1,5. Oni su predviđeni baš za to, tek da malo smire želudac, ali na mene to, obzirom da nemam nikakvu toleranciju na sedative, deluje uspavljujuće, pa sam se odlučila za Persen. Persen je potpuno prirodni lek na bazi bilja, koji ne stvara nikakvu zavisnost, a služi baš za to da Vas u stanju uznemirenosti koje nepogrešivo vodi ka problemima sa želucem, a malo kasnije i glavoboljom, malo opusti. Tako da Vam to toplo preporučujem.
Niste naveli da imate i drugih problema osim mučnina i bolova u želucu. Ja kao posledicu toga imam i tzv. nervozna creva.
Toliko što se lekova tiče, mada sam ja uvek radije za prirodne varijante, tako da je ono što isto tako mogu da Vam preporučim kao jako dobro čaj od matičnjaka, šetnja, bavljenje hobijima i yoga. Yoga je najveća blagodet nama dostupna. Potpuno prirodno rešava većinu psiho-fizičkih problema. Ali da ne dužim, ne znam koliko ste za to zainteresovani.
U svakom slučaju, mislim da Vam psiholog nije neophodan, jer ste i sami svesni zašto Vam se sve to dešava, ali to što opisujete deluje kao post-traumatsko stanje i biće Vam potrebno neko vreme da se sve dovede u red.
U svakom slučaju, ja sam tu, ako ikako mogu da pomognem. :)
 
Natrag
Top