Psihologija

Učlanjen(a)
19.03.2021
Poruka
15
Pozdrav svima ovde.
Treba mi pomoc.
Ne mogu da upamtim nista.
Ako bih recimo naucio jednu pesmu napamet vec bi se sutra morao da podsetim kako ide.

Nije lako objasniti, ne znam da li ce te da me razumete.
Dozivljavam sve kako da kazem bukvalno, dozivljavam sve onakako kako izgleda a ne kako jeste.
Npr, ne mogu da objasnim, ako je nesto krug onda je to okruglo.

Ne mogu da se opustim.
Ne mogu da citam knjigu.
Npr radim u radnji, i vidim da ljudi ulaze ali ne dozivljam to ko i gde ide.
Ne mogu da naucim strani jezik.
Ne mogu da polozim konkurs za nesto.

Nisam glup inteligentan sam, ali osecam se glupo za sve.

Ako bi hteo npr da upamtim reklamu namerno koja ide i da se setim sutra, nema sanse ako ne zapisem.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Mislim da je previše "ne mogu" u tvom životu. Imaš problema sa koncentracijom, ali verovatno za to ima razloga.
I mislim da sam sebe ograničavaš upravo tim, što misliš da ne možeš. Ali ipak, treba da porazgovaraš sa nekim stručnjakom, psihologom, da vidi kako je do toga došlo.
Daleko od toga da si glup, jednostavno, nešto ti ne da da se koncentrišeš. Šta te muči? Kada je sve to počelo?
 
Učlanjen(a)
19.03.2021
Poruka
15
Znam ja sta je, to sto nas u juxi ima previse. Nemam scoj privatan prostor.
Hocu da se otrgnem od toga, i da se osamostalim. Ali jednostavno ne mogu, ne mogu cak ni u duzu konzeraviju da se upustim. Kako onda naci i posao koji hocu kad ne mogu.
 
Učlanjen(a)
19.03.2021
Poruka
15
ali npr gledao sam neku seriju, i skroz drugi je osecaj sam doziveo, jer sma zavoleo tu seriju i bio sam jako pronicljiv, tacno sam sam znao sta znaci recenica kada kazu ne bukvalno vec izmedju redova.Znao sam sta ce se desiti u sledecim epizodama i zasto je to neko rekao.
A ne samo da je rekao i serija se zavrsila.
Bio sam valjda ozbiljan tada
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Nažalost, to je problem koji muči većinu mladih ljudi kod nas. Ti već znaš rešenje, ali...
Ne znam koliko si za to, ali pročitala sam u nekim od knjiga popularne psihologije da se treba ponašati kao da si to što ti treba već dobio (znači posao i životni prostor u tvom slučaju), a da će onda, kada "Svemir" čuje, to doći samo po sebi.
Jednostavno, ne smeš da budeš tako negativan, ni da govoriš "ne mogu". I ne smeš da dozvoliš da sve to toliko utiče na tebe. Kako ti vidiš sebe, tako te vide i drugi. Ono što govoriš o sebi, "Neko Odgore" čuje.
Bojim se da ću mnogo zakomplikovati ako nastavim, pa nećeš shvatiti šta želim da kažem.
 
Učlanjen(a)
19.03.2021
Poruka
15
Negativne i pozitivne emocije
Ne mogu non stop biti fokusiran na pozitivno kad sam okruzen negativnim ljudima
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Sve znaš i sam. Moraš da pobegneš odatle što pre. To je sve što ti treba.
 
Učlanjen(a)
19.03.2021
Poruka
15
ne mogu sad ja negde da kupim kucicu negde daleko od svega negde na Svajcarskim alpima i da se bavim mirnijim zivotom od grada i sela, znam jezik italijanski i nemacki. Ali nikako ne mogu sa ovom platom koju imam da odem u Svajcarsku.
 
Učlanjen(a)
13.12.2020
Poruka
151
Dobro ti kaže crvendać o11 za prvu ruku promjeni okolinu bježi od negativnosti jer padaš sa tim istim negativnim ljudima još više u depresiju. Drugo imaš biljnih preparata koji mogu da se piju radi smirenja. Treće moraš da misliš pozitivno pusti malu dušu i napij se uz muziku koju voliš. I evo ti linkovi muzike za opuštanje i za pamćenje pa slušaj uz pivo i cigarete ako već pušiš. Pozitiva i samo pozitiva i bit će sve OK
 
Natrag
Top