Psa Lea u Srbiji hteli da uspavaju, u Italiji heroj

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Psa Lea u Srbiji hteli da uspavaju, u Italiji heroj









Izvor:
24sata.rs







Pas mešanac Leo, koji je srpsko udruženje „Humanimal” spaslo od sigurne eutanazije iz šinteraja u Požegi, udomljen je u Italiji, da bi prošle jeseni spasao život svom novom vlasniku i postao medijska zvezda.



212328_06pas-3_f.jpg




PRIJATELJ - Psu je čast prijemom ukazao Marino Fjazela, predsednik provincije Specija, a Leo je sa vlasnikom Pjerpaolom Paradizijem bio gost i drugog programa državne televizije RAI.

Ovaj simpatični pas je tokom poplava u italijanskoj pokrajini Liguriji, u oblasti Činkve tere koja se nalazi na obali Tirenskog mora, načinio pravi podvig. Leo je spasio gazdu Pjerpaola tako što mu je tokom vožnje automobilom blizu Vernace skočio u krilo i naterao ga da zaustavi auto samo nekoliko sekundi pre nego je put, zbog odrona, nestao u provaliji. U đenovljanskom dnevnom listu „Il sekolo dičanovezimo” krajem novembra je izašao članak o Leu, a gazda Pjerpaolo se prisetio dramatičnih trenutaka.

- Vraćali smo se kući, ja i moj Leo: živimo gore, između Kornilje i Vernace. Ubili bi mog Lea tamo u Srbiji, tamo nasilno ubijaju pse lutalice. Zato sam ga usvojio, on je moj anđeo. Bila je poplava, odjednom je Leo skočio na mene, sa zadnjeg sedišta automobila: naterao me da zaustavim auto, strahovitim cviljenjem, i u tom trenutku se srušila planina ispred nas. Još samo metar i bio bih mrtav. Pokušao sam da zovem karabinijere, ali kad su odgovorili saznao sam da se sve ruši okolo: „Spasite se, potrazite zaklon.” I ne znam kako, sa točkovima nad provalijom, uspeo sam da pokrenem unazad auto, i da se vratim natrag - pričao je Pjerpaolo o danu u kojem je 13 ljudi iz tog kraja zbog poplava poginulo.

Dušica Radulović, predsednica udruženja „Humanimal” koje je Lea udomilo u Italiji, navela je za „24 sata” da su ovaj pas i njegov vlasnik 28. decembra bili gosti emisije „Vaše stvari” na RAI2. Početkom prošlog meseca u sedištu provincije Specija primio ih je i predsednik te oblasti, koji je Lea nagradio kao heroja specijalnom maramom koju su načinili deca iz obližnje škole. U gradiću Leriči psu Leu je u decembru dodeljena plaketa „Nikad se nećemo rastati - Psu koji ima najdirljiviju priču”.
 
Natrag
Top