Prvi stanovi na mestu kasarne na proleće 2012.

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Počela izgradnja 2.250 stambenih jedinica


Prvi stanovi na mestu kasarne na proleće 2012.






Izvor: Blic Nenad Jaćimović | 10. 02. 2011. - 13:46h | Foto: A. Dimitrijević

Marko Kovačević jedan je od prvih kupaca stanova na mestu kasarne “Stepa Stepanović” u Beogradu. Građevinska direkcije Srbije započela je izgradnju 1.450 stanova koji će biti završeni na proleće 2012. godine.
115571_marko-kovacevic-02-prvi-kupac-stana_f.jpg

Marko Kovačević (desno) sa Draganom Grujićem i ministrom Šutanovcem


Kovačević, koji je juče obišao lokaciju na kojoj će se graditi njegov stan na Voždovcu, kaže da je ovo dobar način da reši svoje stambeno pitanje.

- Cena je povoljna a sigurnost mi uliva to što iza projekta stoji država. Našao sam stan koji mi odgovara i sada mi ostaje da čekam. Stan sam kupio iz subvencionisanog kredita kod “Komercijalne banke” i za 50 kvadrata rata bi trebala da mi iznosi oko 300 evra - rekao je on.

Direktor Građevinske direkcije Srbije Dragan Grujić rekao je da je do sada ugovorena izgradnja 2.250 stanova.

- Početak radova na ostalim projektima očekujemo najkasnije do kraja marta. Završetak prvih radova očekujemo na proleće 2012, a poslednjih na jesen sledeće godine - rekao je Grujić.


Ministar životne sredine i prostornog planiranja Oliver Dulić, koji je juče obišao gradilište, rekao je da će ovo naselje biti “pravi mali grad u kome će živeti oko 15.000 do 20.000 ljudi”.

- Na prostoru bivše voždovačke kasarne u toku ove i sledeće godine biće izgrađeno 4.578 jeftnih stanova, zaposliće se između 30.000 i 35.000 građevinskih radnika. Zahvaljući ovom gradilištu, uspeli smo da pokrenemo gotovo celokupnu građevinsku opretivu. Naselje će imati najviše standarde, obdaništa, škole i tržne centre. Zainteresovanost za kupovinu stanova i dalje je izuzetno velika i ima tri puta više potencijalnih kupaca nego što ima stanova. Iz tog razloga možemo da najavimo u ovoj godini drugi projekat koji je u fazi planiranja - rekao je ministar.


On je naveo da je urbanistički projekat za naselje “Doktor Ivan Ribar” na Novom Beogradu završen.

- Namera nam je da tokom leta otvorimo i to gradilište na kome ćemo izgraditi oko 1.000 stanova. Osim toga, svaki grad koji bude spreman na saradnju, može da očekuje izgradnju stanova po sličnom principu - istakao je Dulić.


Stanove dobija i Vojska Srbije

Vojska Srbije će dobiti 21 odsto izgrađene površine u naselju “Stepa Stepanović” na osnovu dogovora Građevinske direkcije Srbije i Ministarstva odbrane.
- Krenuli smo u realizaciju tog dogovara, ali nemamo želju da uzmemo sve stanove na ovoj lokaciji jer se vojska nalazi širom Srbije. Trenutno smo preveli stanove koje je u Vranju izgradila Građevinska direkcija, a slede Paraćin, Niš, Čačak, Valjevo, Gornji Milanovac... - rekao je ministar odbrane Dragan Šutanovac.
 
Natrag
Top