Član
Učlanjen(a)
10.02.2011
Poruka
79
Ovako, s Print Screenom možeš sačuvati samo ono što trenutno vidiš na ekranu, kako nalaže i sam naziv funkcije (u doslovnom prijevodu = ispiši ekran), tako da ti to u ovom slučaju ne preporučujem jer moraš listati stalno prema dolje, pa hvatati i lijepiti u Paint, sve u jednu sliku ili svaki ekran zasebno... to se baš tako i ne koristi.

Dakle, ostali su već naveli neke druge metode pa probaj... ono što ja još mogu dodati, budući da si spomenuo da se radi pretežito o tekstovnim ili slikovnim web-stranicama, jest da ako nema previše stranica (dakle, negdje oko 5-6, tj. da nema previše teksta), kopiraš sadržaj te stranice, tj. ono što ti treba - tekst i slike - i zalijepiš u Word. To je po meni odlično za tekstovne web stranice gdje tog teksta nema puno, a nisu bitni ni hiperlinkovi ni ništa ostalo osim samog sadržaja.

Eto, pozz ;)
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
ta tipka (Print screen) ti je za "skidanje" sadržaja ekrana odnosno da uhvatiš sliku desktopa, ne znam zašto jednostavno ne spremiš sa "save as" u svom pregledniku ili je ne uvrstiš u favorite, ovisno za što ti to treba?!
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2012
Poruka
122
rekli su mi da mogu neku stranicu sa interneta da sacuvam pritiskom na dugme prescr sa tastature. oper sist je w7. sta da uradim a da mogu to kasnije pogledati?
Sa PrintScrn tipkom možeš kopirati ekran (ono što ti je trenutno na ekranu). Potom otvoriš word i tu Paste i imaš ono što ti je bilo
na ekranu. Onda ga zapamti pod nekim imenom i to je to.
 
Natrag
Top