Prošla sam kroz pakao koji će me pratiti dok budem živa

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Ispovest jedne od žrtava silovatelja


Prošla sam kroz pakao koji će me pratiti dok budem živa




Izvor: Blic Ana Ž. Adžić | 26. 06. 2011. - 00:02h | Foto: N. Kostić

- Kad god se setim te novembarske večeri iz 2000, naježim se. Muškarac koga sam poznavala iz viđenja, po liku, presreo me u mraku na ulici i ugurao u automobil, a taj pakao i dramu koju sam preživela nikad neću i ne mogu zaboraviti. Tek kasnije sam saznala njegovo ime - Dragan Paravinja, a danas, dok ga jure po Bosni, ponovo preživljavam tadašnje traume - počinje svoju ispovest za “Blic” 37-godišnja Sremica (identitet poznat redakciji).


153135_1007-ana-za-ilustraciju-060-foto-n-kostic_f.jpg


Žrtva: Ponovo preživljavam tadašnje traume

Ona je samo jedna od žrtava Dragana Paravinja, za kojim traje potera u okolini Srpca u Republici Srpskoj nakon što je doveden u vezu sa nestankom mlade Dalmatinke. Sagovornicu “Blica” Paravinja je pokušao da siluje pre skoro 11 godina, a zbog zločina nad ovom ženom odrobijao je skoro godinu dana u Sremskoj Mitrovici.

Prema rečima naše sagovornice, to je bio najmučniji događaj u njenom životu. Kasno uveče vraćala se sa posla u Novoj Pazovi. U to vreme bile su restrikcije struje i do autobuske stanice hodala je mračnom ulicom.


- Jednog trenutka neko mi je prišao s leđa, stavio ruku na usta i u trenu ugurao u kola. Noge su mi se odsekle, nisam znala šta me je snašlo, samo sam čula njegov glas: “Nemoj da brineš, znam ko si, odvešću te kući”. Bila sam u šoku, nisam znala ni šta da kažem i uradim jer sam odmah pomislila na porodicu i to da zna ko sam. Odmah mi je rekao da moram da ga milujem po telu, po genitalijama ili će, zaripretio mi je, ako pokušam da pobegnem, skrenuti s puta i silovati me - govori naša sagovornica.


Desetak minuta napadač ju je vozio i terao na da ga dira po telu. Kaže kako se sve vreme trudila da zapamti što više detalja iz automobila, čije je zadnje sedište bilo zatrpano raznim stvarima. Uprkos svemu kroz šta je prolazila, trudila se da sačuva bar toliko prisebnosti i jedan papir zaglavi u sedište, da bi posle njegovog hapšenja to bio dokaz da je bila napastvovana u tom automobilu.


- Iznenada je počeo da koči. Videla sam da na putu stoji kamion... Kočio je da bi ga zaobišao. Gledao je kroz prozor jer iz drugog pravca dolazio neki kombi pa nije mogao da zaobiđe kamion. Iskoristila sam taj trenutak, napipala kvaku, otvorila vrata i istrčala iz kola. Pobegla sam osvrćući se ka zadnjem delu i pokušavajući da zapamtim broj tablice i model automobila. Bio je to crveni “pežo”, a registracije bosanske. Slovo u sredini sam lako zapamtila jer se podudaralo sa inicijalom mog imena, a druge tri cifre su bile identične prvim brojevima telefona moje najbolje drugarice - seća se naša sagovornica. Uspevši da pobegne, pokušaj silovanja je odmah prijavila policiji i ispričala sve detalje.


U stanici su joj pokazali fotografije muškaraca koji su već privođeni zbog seksualnog napastvovanja. Odmah je prepoznala čoveka koji ju je napao. Posle dva dana pozvali su je u policiju. U grupi je prepoznala napasnika. Tek tada je i saznala njegovo ime. Paravinja je ubrzo optužen.


- Na suđenju je delovao povučeno, odavao utisak mirnog, plašljivog čoveka. Govorio je: “Žao mi što je što joj se to desilo, ali ja nemam veze s tim.” Zapravo, to je jedino što je rekao, ostalo je pričao njegov advokat. Supruga optuženog Paravinje je uvek bila u sudnici, a kada su ga uvodili na vrata za optužene, pritrčala bi mu i grlila ga. Ni dan-danas, kao žena, ne razumem kako je mogla tako ponaša, da podržava nekog ko se ponaša kao seksualni manijak, ko napada i siluje druge žene - napominje naša sagovornica.


Danas, dok sluša vesti o potrazi za Paravinjom i devojkom koja je nestala u Hrvatskoj, kaže kako je “sasvim moguće da je mladu Dalmatinku Paravinja ugurao u kamion i verovatno silovao”. “Ne znam, nisam psiholog i ne mogu da procenim da li je sposoban i da ubije da bi prikrio zločin”, kaže naša sagovornica.


„Čula sam i da je silovao trudnicu”

“Kasnije se ispostavilo da to što sam ja pretrpela nije jedino zlodelo Dragana Paravinje. Čula sam kasnije da je silovao jednu ženu i da je bila trudna”, kaže naša sagovornica.
 
Natrag
Top