Pronađen uspešan recept protiv maltretiranja debelih dečaka

Učlanjen(a)
04.03.2011
Poruka
4
b_300_150_16777215_0___images_casey_haynes_napokon_pronaen_uspean_recept_protiv_maltretiranja_debelih_deaka.jpg



Pronađen uspešan recept protiv maltretiranja debelih dečaka



Kejsi Hejns (Casey Heynes), simpatični debeljko sa Čifli koledža je bukvalno preko noći uspeo da reši jednu od naizgled nerešivih misterija modernog doba - kako zaustaviti maltretiranje debelih dečaka u školama?!?

Sve se za ovog momka promenilo onog trenutka kada je rešio da okonča višegodišnju torturu nad njim od strane mangupa iz iste škole. Čvrsto je rešio da tome stane na put i u tome i uspeo. Ceo događaj je zabeležen kamerom i snimak je za kratko vreme obišao svet.


Kejsi je, kako Fokus saznaje, pronašao i uspešno primenio recept koji pomaže protiv zlostavljanja onih koji svojom pojavom bude u ostalima želju da ih nekako povrede.

Kada ga je jedan dečak napao, ovaj je u početku pokušao da ne reaguje na provokacije, misleći da će napadač da prestane. Ipak, ubrzo je bio primoran da se brani, te se kao medved bacio na protivnika, ne razmišljajući o posledicama. Podigao ga je iznad glave i jako tresnuo na pod.

"Godinama trpim teror mangupa iz moje škole koji su me svakodnevno presretali na hodnicima i udarali uz povike: "Debeli!", "Smršaj!", "Bucko, pa koga to naše oči vide?". Tog dana mi je prišao jedan od njih, Ričard Gejl (Richard Gale), i počeo da me udara i viče na mene. Povlačio sam se unatrag, ali kad me je priterao uza zid, znao sam da najzad nešto moram da učinim", objasnio je Kejsi.


Profesor Benson Grant sa mičigenskog Instituta za sociološka istraživanja kaže da je tokom svoje karijere video mnogobrojne pokušaje debelih dečaka da stanu na put maltretiranju, ali nijedan nije bio ni izbliza delotvoran kao recept Kejsija Hejnsa koji je već postao uzor mnogim mladim ljudima širom planete koji imaju slične probleme.

"Zaista sam iznenađen efektom koji postiže metod malog Kejsija. I to svaki put", objašnjava profesor Grant i dodaje da on i njegove kolege već dugi niz godina pokušavaju da pronađu način da napasnike odvrate od ovakvog ponašanja ne bi li od njih napravili uzornu decu koja nikoga ne maltretiraju.

"Ni na kraj pameti nam nije bilo da probamo da podignemo jednog od njih preko glave i da ga jako tresnemo o beton. Ovo zaista daje neverovatne rezultate", dodaje.

<<Snimak događaja možete pogledati ispod>>


Izvor: Fokus Vesti
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top