Promena smera u gimnaziji?

Član
Učlanjen(a)
26.03.2009
Poruka
225
Pozdrav...Idu mi podjednako i prirodne i drustvene nauke, a planiram da upisem ETF, Politicke nauke ili fon...E sad, posto je to vrlo razlicito, ja bi da dobro znam i prirodne i drustvene nauke...
Trenutno sam na drustvenom smeru, sad sam krenuo u 2. godinu ali razmisljam da se prebacim na prirodni smer jer cu tu imati vise matematike a mogu sam da ostanem u koraku sa drustvenim uceci...

E sad, ne bih nista da radim dok nisam 100% siguran, pa ocu da jos malo razmislim. Da li neko zna dal treba nesto da se polaze ako smer budem menjao sledece godine, i da li mi je bolje da to uradim sada??
Da li je neko imao slicna iskustva sa menjanjem smerova a i sa tim da posle drustvenog smera ode neko na faks sa matematikom, ili sa prirodnog na politicke nauke?

Stvarno sam u frci dal da promenim smer...
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
356
Ja sam na prirodnom smeru i meni je super.
Zanimaju me fizika i matematika najviše . . . i bićemo kolege ako upišeš ETF.

Inače, iako društveni i prirodni smer u 1. god. gimnazije imaju isti fond časova iz svih predmeta, njihov program nije isti.

Ako želiš da studiraš ETF, preporučujem ti da se prebaciš na prirodni obavezno, a ako nisi baš siguran - ostani tu gde jesi.
Na FON možeš i posle društvenog smera (znam njih dosta koji su tako učinili) . . .
Mi na prirodnom smeru imamo i dosta istorije, srpskog jezika i književnosti i ostalih čudesa, tako da ti oni neće ni najmanje nedostajati ako promeniš smer.

Poznajem devojku koja je bila na društvenom smeru, a posle upisala Fizički fakultet . . .
Ništa nije nemoguće . . . možeš i posle društvenog da upišeš neke ozbiljnije prirodne nauke . . .

Ipak, ti dobro razmisli i iskalkuliši sve činjenice, pa se odluči za pravu stvar. :)

Srećno!
 
Član
Učlanjen(a)
26.03.2009
Poruka
225
Hehe, pa fora je u tome sto ne mogu da se odlucim....Cas jedno, cas drugo...Ajde ako mozes reci mi sta se u 2.godini radi na prirodnom iz hemije,fizike i istorije?
 
Natrag
Top