Prodaje medalje da bi preživeo

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
[h=1]Prodaje medalje da bi preživeo
[/h] Izvor. B92 | AK

Legendarni kapiten Liverpula Tomi Smit odlučio je da proda sve medalje koje je osvajao u periodu od 1963. do 1978, kako bi sebi osigurao starost.

2446575084f3509f42c683382339447_orig.jpg

liverpoolecho.co.uk
Poznat kao jedan od najčvršćih stubova odbrane Liverpula u svoje vreme, Smit je za svoj klub odigrao 638 utakmica i osvojio četiri titule prvaka, dva FA kupa, dva Kupa UEFA i jedan Kup evropskih šampiona.
Kolekcija 66. godišnjeg Smita procenjena je na oko 120.000 funti, odnosno 189.993 dolara i biće ponuđena na aukciji u Česteru 22. februara.

"Imao sam divnu karijeru i pravo da vam kažem, najvrednije što imam su uspomene, i one su mi važnije od medalja i dresova", rekao je Smit.

On je dodao da ne smatra da je ovaj potez "mizeran".

"Ne moram ništa da prodam, ali činjenica je da sam sve stariji, a novac će mi više koristiti od medalja. Porodica mi je na prvom mestu", rekao je Smit.

On je istakao da ga ne grize savest zbog prodaje kolekcije medalja.

"Nisam ih video oko dve godine, jer su bile pohranjene u banci, tako da sam u jednom trenutku pomislio - pa šta one tamo uopšste traže", rekao je Smit.

Bivši kapiten Liverpula je dodao da će od novca koji dobije prodajom kolekcije učiniti dobro delo, jer će "pomoći svojoj porodici".

"Želim da članovima svoje porodice jednog dana ostavim i nešto novca", poručio je Smit.


 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top