ProblemI u radu sa novim Fujitsu Esprimo K558/24 All-in-One.

Učlanjen(a)
28.02.2020
Poruka
34
Dobar dan svima na forumu.
Nova sam ovde i htela bi mali savet pomoc oko mog kompijutera.
Kupila sam nov Fujitsu ESPRIMO K558/24 All-in-One
Specifikacije su sledece:
Esprimo: K558
Processor: Intel Core i3 8100T CPU @ 3.1 GHz
System Type: 64-bit operating system, x64-based processor
Memory: 4 GB DDR4 - 2666
HDD: SSD SATA III 256 GB
Windows Os: Windows 10 Enterprise ver.1909

Ne razumem se puno u ovu tematiku ali jednostavno windows 10 mi ne radi kako treba. :(
Nekad se zablokira kada pokusam otvoriti neki program koji je vec instaliran sa win 10.
Imam problema i dole u start ikonici kada kliknem ne pojavljuje se nista.
Problema sam imala kada sam htela instalirati neki od browsera,
Google Chrome,Mozilla,Opera jednostavno nije htelo raditi nista od toga.
Instalira se ali kada otvorim browser nema konekcije sa internetom a spojena sam kablom na net.
Radi samo IE browser normalno ali ja sam nekako navikla na druge browsere.
Nisam instalirala ni jedan antivirus program ili slicno pa da mi to mozda blokira konekciju na ostale browsere.
Da li trebam reinstalirati windows na drugu verziju laksu kako bi radilo kako treba ?
Meni ne treba za neke zahtevne stvari uglavnom kucanje tekstova i slicno,malo youtube,citanje knjiga,muzika i neka serija.
Nadam se da cu dobiti savete kako bi resila ove probleme u radu.
Izinjavam se na duzem postu,hvala i pozdrav od Natase. :)
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Nešto do drivera ili ram memorije,ako je kupljen u trgovini sa podignutim Windows 10 Enterprise ,vrati im nek oni riješavaju da te nebi zezali da si sam nešto čeprkala.
I onako ćeš morati potražiti nekog u blizini tko se razumije jer teško da ćeš uspjeti to riješiti ovako preko foruma ako se malo ne razumiješ.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Delimično se slažem sa prethodnim postom, ne verujem da je u pitanju RAM memorija, ima je dovoljno i nov je računar.
Drajveri mogu biti problem, jesi ti podigla sistem? Jesi instalirala sve drajvere sa fujitsu sajta?
Instaliraj Win 10 Pro x64.
 
Učlanjen(a)
28.02.2020
Poruka
34
Nisam mogla ranije da se javim zbog prakse u bolnici.
Racunar sam kupila preko drugarice,
njena mama radi u Fujitsu fabrici u Augsburgu pa je zena kupila dva komada kao radnik je dobila nizu cenu.
#Windows je bio vec instaliran samo sam morala podesiti sve kada sam upalila racunar,jezik datum I ostalo.
Imam na papirima gde pise sve o komponentama i broj licence za win.
Trazio mi je Fujitsu-Desk-Update to sam uradila i instalirao je neke drajvere.
Isto I windows je trazio update I to sam uradila.
To je sve sto sam dirala.
Mogu I ja pokusati ako ce mi neko objsaniti sta trebam uraditi.
Dali trebam obrisati neke drajvere pa ponovo instalirati ili jednostavno ponovo podignuti system?
Hvala @klagia , @nikolajub na vremenu I savetima.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Instaliraj svež sistem Windows 10 Pro x64, a drivere sa njihovog sajta preuzmi posebno (ili sa diska instaliraj ako si dobila uz njega) i instaliraj:
https://support.ts.fujitsu.com/IndexDownload.asp?lng=en
Sa te liste imaš drajvere ponaosob da preuzmeš i imaš u listi SCCM driver package (to su svi drajveri u jednom paketu), klikni na + i u podmeniu izaberi prvi sa liste paket (taj je objedinjen za sve podržane modele i za novije generacije), ili da odabereš verziju 2.0, tj odavde:
https://support.ts.fujitsu.com/IndexDownload.asp?lng=en#
Ta druga verzija ima manje objedinjenih drajvera zato je skoro upola manja.
To bi bilo to, ja bih skidao drajvere svaki posebno, a tebe ako mrzi skini paket drajvera.
 
Natrag
Top