Problem zvuk sa PC na TV

Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.383
Pozdrav momci, odavno nisam pisao na forumu, a pre sam bio dosta aktivan...
Imam specifičan problem oko povezivanja računara i TV-a, preciznije, sliku sa pc-a ima, ali zvuka nema, na zvučnoj sa grafike Radeon 4550 (AMD High Definition Audio) stoji precrtano (audio device unplugged), kao da HDMI nije povezan, a zapravo jeste, driver za grafiku je instaliran kao i za zvučnu na kartici, na pc monitoru kada povežem mi stoji da je AMD zvučna povezana i sve radi ok (s tim da na monitoru nemam zvučnike).
U pitanju je sledeća starija konfa:
MB: Gigabyte GA-H55M-D2H Rev 1.4 BIOS Flashovan na poslednji F4
CPU: i5-750
GPU: PowerColor Radeon HD 4550 AX4550 512MK3-H
RAM: 6GB DDR3 1333MHz
Dakle grafika već ima HDMI izlaz, nije preko adaptera sa DVI povezana, računar sam povezao klincima na problematičan LG TV, gde sam se satima mučio da dobijem zvuk, čak mi je jednom i uspelo, međutim posle sledećeg restarta računara, opet se zvuk izgubio tj. opet precrtan zvučnik.
Na drugom TV-u koji je neki Blueberry krš sve najnormalnije radi, zvuk i slika iz prve.
Primetio sam jednu anomaliju kod LG-a, kada uključim računar, nema izlistavanja pre boot-a (takozvani post screen), već se slika pojavi tek na logovanju u sistem, dok se kod blueberry pojavi post screen.
Ako sam dobro shvatio postoji neka nekompatibilnost i neusklađenost sa LG TV-om, ali ne znam koja, ako je neko imao sličan problem ili zna rešenje, rado bih poslušao svaki savet.
TV je LG 32LF561V iz 2016., a ovaj bluberry iz 2018., ali ne verujem to to ima neke veze.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.383
Nema veze momci, uspeo sam da rešim, ali moja je greška, nisam obratio pažnju da zadnji lim gde se pričvršćuje grafička vijkom, odbija HDMI konektor i nije mogao dovoljno da uđe u grafičku zbog čega je spoj bio nedovoljan da poveže sve pinove konektora na kartici, najgluplja stvar koju sam u životu napravio i prevideo.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Nema veze momci, uspeo sam da rešim, ali moja je greška, nisam obratio pažnju da zadnji lim gde se pričvršćuje grafička vijkom, odbija HDMI konektor i nije mogao dovoljno da uđe u grafičku zbog čega je spoj bio nedovoljan da poveže sve pinove konektora na kartici, najgluplja stvar koju sam u životu napravio i prevideo.
Nedelja, danas ne radi niko na forumu. Da si sacekao ponedeljak neko bi se vec javio :D
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Nema veze momci, uspeo sam da rešim, ali moja je greška, nisam obratio pažnju da zadnji lim gde se pričvršćuje grafička vijkom, odbija HDMI konektor i nije mogao dovoljno da uđe u grafičku zbog čega je spoj bio nedovoljan da poveže sve pinove konektora na kartici, najgluplja stvar koju sam u životu napravio i prevideo.
Ma,desi se svakom.
 
Natrag
Top