problem sa reinstalacijom sistema

Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ubacim xp disk u racunar, rebootam komp i pokrenem setup iz biosa. setup se ucitava i onda mi se pojavi ova greska:

stop:c000021 unknown hard error
\systemroot\system32\ntdll.dll

pokusao sam obrisati taj dll iz sistema ali ne moze. moze li mi neko pomoci u vezi ovog problema??? kako da reinstaliram komp???:vorred:
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
1) Da li je XP koji pokušavaš da instaliraš već bivao uspešno instaliran na tvom računaru,ili probaš neku novu "custom" verziju ?
2) Jesi li izvršio low-level formatiranje harda pre reinstalacije (desi se da zaostalo đubre napravi dar-mar i da jedino pravo,sporo "nulovanje" hoće da popravi situaciju) ?

Probaj da sistem "dozoveš pameti" UltimateBoot CD-om,ili Paragonovim Rescue CD-om (oba imaju pomenutu mogućnost).Ja jesam imao slične probleme (sa sumanutim i nedefinisanim porukama),ali još na Win2000 sp3.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Kolega te je uputio, brate daj informacija ako hoces pomoc ?!
Pored toga koji OS si imao prethodno, koju masinu imas, koliko je stara, vrlo bitno zbog ploce, koji hard: Pata ili sata ?
Jesi li kada dosad radio preinstalaciju Wina ?
Greska koju ti daje je ona koja se obicno javlja kada se sjebe sistem.
Jesi postavio u Biosu da startuje Win sa CDa ?
Kad se ne daju osnovne informacije to je kao da smo veterinari, a kugla se razbila, ona carobna svevideca...
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
35
ubacim xp disk u racunar, rebootam komp i pokrenem setup iz biosa. setup se ucitava i onda mi se pojavi ova greska:

stop:c000021 unknown hard error
\systemroot\system32\ntdll.dll

pokusao sam obrisati taj dll iz sistema ali ne moze. moze li mi neko pomoci u vezi ovog problema??? kako da reinstaliram komp???:vorred:
Ovo važi za clean install:
1.Boot sa CD/DVD,(plavi ekran,čekaš....)
2.Izaberi particiju,(obično C:/)
3.Izbriši;formatiraj(quick format)
4.Instaliraj,čekaj i posle uživaj:)
Ako nije to u pitanju javi se.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
Ovo važi za clean install:
1.Boot sa CD/DVD,(plavi ekran,čekaš....)
2.Izaberi particiju,(obično C:/)
3.Izbriši;formatiraj(quick format)
4.Instaliraj,čekaj i posle uživaj:)
Ako nije to u pitanju javi se.

pa i uradio sam to. pokrenem boot, ide plavi ekran tj. ucitava sa diska i onda samo izbaci gresku al nema veze. hvala vam svima na pomoci rijesio sam problem. samo sam uzeo drugi disk i to je to... smile3yes3
 
Natrag
Top