Problem sa Mrezom

Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
E ovako da i ja malo kukam ,pre par dana sam presao sa telkoma na ssb kablovski internet,medjutim kompijter na kome mam windows 7 n mogu preko rutera da povezem jednostavno ne mogu ga podesiti ,ona dva na xp-u rade bez ikakvih problema za default podesavanjima Lan-a,na tom istom kopu gde je win 7 instalirao sam i xp x64 pa x86 ,pa opert win7 ali opet isto,cak sam dodao i josjednu mreznu karticu posto sam bio sumjicav da nije crkla,da ne zaboravim kada sam dobio signal za net ukljucio sam u direktno u mreznu i radilo je kada sam prebacio preko svica,nije htelo pa samo poet vratio u komp i dalje nije htelo,unapred hvala svima:???:sorry:dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
desavalo se da antivirusi ponekad vide tu internet konekciju sasavo pa je blokiraju,probaj da deinstaliras antivirus pa vidi sta ce da bude.
probaj da vidis imas li vezu sa ruterom,vidi koji mu je ip za pristup pa pingaj tu ip ovako
u start-run-kucaj cmd kad ti se otvori crni prozor kucaj u njemu sledece
ping 192.168.1.1 -t to je ip od rutera ako ti daje replay 1ms ili 2ms znaci da imas vezu sa ruterom
proveri dali imas vezu sa netom ponovi ovo do crnog prozora i kucaj

ping Google -t

ovo sve proveravaj sa ubacenim kablom u komp :)

ako ti daje replay onda ti komp pravi problem definitivno neki antivirus ili tako nesto a ubedjen sam 95% da je to!
javi mi se sta si uradio! http://serbianforum.org/internet/185930-wireless-internet-pitanja-i-odgovori.html
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Hvala ti ali to podesavanje je radlo na mrezi dok je bilo kod telekoma,na ostala dva racunara nemam anti viruse ,jer sam 6 puta menjao operativni sistem i dalje nece tapodesavanja nikako ne idu
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
nisi mi odgovorio dali pingas ruter,ako pingas ruter to je komp definitivno!ako si obarao sistem postoji sansa da je kartica u zajebu.
da te pitam jedno glupo pitanje jesu li ti svi kablovi za vezu izmedju racunara i rutera isti tj pach kablovi (mislim na raspored zica) da ti nije taj kabal kros krimpovan? treba da bude ovako na obe strane
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS1h1hYJPa0b8qhDixjalieu7YKMV7_jkX_PV5bjDMvf1gIxCzRCQ

ako ti je sa jedne strane ovako
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSDu-bM6ovp1xLLh4mfdBKunHBANEsINXtm7NCBaHFu0DChTPBu

onda ti je kabal zajeb :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Kupio sam ruter i podesio mrezu,jer preko svica nije moglo zato sto ima dinamicku ip adresu ali hval ti u svakom slucaju
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
cekaj ti si znaci glavni kabal probao da ubacis u svic pa onda na 3 racunara.svaki ruter obicno ima 4 porta ako iz njega izvuces kabal do svica svaki komp koji ubodes u taj svic ce ti imati net i tako mozes 10 u nizu svica da povezes jer ruter daje dinamicki ip adrese od njega.neznam sta si uradio i kako jer mi nije poznato kako sbb povezuje svoje korisnike ali mi je skroz nelogicno da ti 2 racunara rade a da na jednom nece.pozzzz
 
Natrag
Top