problem mislim da je sa windowsom

Član
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
100
evo ovako vec duze vreme mi kada zelim da udjem u neki program izbaci ovo ja mislim da je do windowsa a neznam.
The system DLL user32.dll was relocated im mempry.The application will run proprely.The relocation occurred because the DLL C:\WINDOWS\system32\SHELL32.DLL occupied an address range reserved for Windows system DLLs.The vendor supplying DLL should be creaced for a new DLL.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.05.2010
Poruka
33
evo pogledaj ovdje imas sve objasnjeno

Kod:
[url=http://support.microsoft.com/kb/935448]Certain programs may not start, and you receive an error message on a computer that is running Windows XP Service Pack 2: "Illegal System DLL Relocation"[/url]
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ako ti ne uspe postupak koji ti je dao ExTrEmEe, probaj da izvrsis Repair Windowsa, dakle nece ti obrisati nijedan program ili ostetiti file-ove, samo ce popuniti rupe, koje ti je najverovatnije napravio Virus Trojan.
Bilo bi dobro da prvo skeniras racunar Anti-Virusom, pa da vidis sta se dogadja, ako nema nista, onda su osteceni Windows-ovi servisi OCRAEXT-a (odnosno servis zaduzen za prosledjivanje programskih adresa extenzija programskih file-ova).
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
shell32.dll su ustvari ikonice, tj. u tom dll-u se nalaze windows-ove ikonice. probaj neku promijeniti, ako ne mozes onda ti je ostecen taj dll. pokusaj sa windows repair-om, to ti je najbolji izbor. ako ne uspijes jedino da probas sa tune up programom da popravis registre. ako ni na taj nacin ostaje ti jedino da reinstaliras komp
 
Član
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
100
Repair Windowsa sada znam nesto odes u start run i sta ukucam hvala
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Tesko da ce uspeti da popravi sa programima greske, ako je virus ostetio dll datoteke.
shell32.dll, nisu ikonice, nego pokretacki file-ovi koje koristi Windows da bi adresirao programske fajlove preko servisa svchost.exe, koji se najlakse zarazi virusima.
Dakle svako pokretanje programa je onemoguceno zbog ostecenja run32.dll datoteka, koje windows pokrece iz sopstvenog boot-a ili u najgorem slucaju kernel datoteka (pokrecu dizanje windows servisa).
Ne treba da reinstalira windows, vec da sa boot-abilnog CD pokrene repair, ako nista ne uradi sa programima iz windows-a, iz razloga sto ce mu ostati svi programi i file-ovi na toj particiji.
 
Član
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
100
mislio sam na ovaj repail nista ne brise a kopira sve sistemske fajlove koji su osteceni koliko znam.pa dal moze ovako ili da botujem hvala

1. Kliknite na START => RUN
2. Sada upišite SFC /scannow (Napomena: iza SFC se nalazi razmak)
3. Pritisnite OK.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
mislio sam na ovaj repail nista ne brise a kopira sve sistemske fajlove koji su osteceni koliko znam.pa dal moze ovako ili da botujem hvala

1. Kliknite na START => RUN
2. Sada upišite SFC /scannow (Napomena: iza SFC se nalazi razmak)
3. Pritisnite OK.

Treba ti instalacioni CD od Win XP koji imas sad na racunaru, na to sam mislio, ubacis ga u CD/DVD-ROM, restartujes racunar, udjes u BIOS, namestis u Advanced, da ti First BooT bude CD/DVD-ROM, i ne vrsis reinstal vec samo Repair (pritisnes taster "R"), pustis ga da zavrsi, restartuje se, udjes u BIOS i vratis First Boot na HDD.
 
Natrag
Top