Problem komp mi ne daje sliku

Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
82
JUTROS MI JE OD JEDNOM SE NESTO CULO U KUCISTE KAO DA JE PUKLO,otvorio sam ga ventilator na cpu je bijo slomljen odnosno dva ona rebra ne znam pravilno da se izrazim,otisao sam kupio novi kuler zamijenio upalim on radi 5 min i ugasi se.proveravao sam ram pa opet mijenjao termalnu SVE SAM STEGO DOBRO .cistio sve to ,proveravao kabla sve je ok i samo od jednom ja ga opet pokrenem od mi sad ne daje sliku probao sam puno nekih stvari ne znam vise sta da proverim sumnjam na 4 kondenzatora na ploci sutra cu da ih zamijenim.I zaboravi da napomenem da sam novi cpu probao ista situacija .pa sam isto novu gpu probao isto nema slike ne znam sta da probam vise .....dali neko nekad imao slican problem da je rijesio HVALA.ploca acer rc415t
 
Učlanjen(a)
29.09.2011
Poruka
84
Reci, da li imaš neki zvučni signal od bipera? Probaj i RAM da izvadiš, očistiš kontakte, pa vratiš...
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
82
Ne cuje se nista pokrene se ventilatori obrcu al nema slike .imam tester za napajanje proverijo sam dobro je.I namerno zbog tog bip izvadio sam ram da vidim hoceli se ploca oglasiti onda sam pokrenu komp cuo sam bip.Al tada sam izvadio ram i vratio opet isto slike nema tona nema
 
Učlanjen(a)
29.09.2011
Poruka
84
Probaj ram da promeniš, sve mi liči da je ram neispravan ili da su kontakti od rama zaprljani, uzmi običnu gumicu za brisanje i pozlaćene kontakte dobro očisti, pa probaj ponovo. Nisi toliki baksuz da ti je baš kad si menjao ventilator crkla ploča.
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
82
Probao sam i to i jos puno varijanti,znaci samo mi nije jasno kako da mi ploca crke izvadio kuler postavio termalnu onda stavio novi kuler zasaraio dobro to je to ako je od toga mogla da crke onda ne znam stvarno sta dakazem
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
82
Drugar kao sto sam napisao gore sve varijante sam probao sto se tice cpu,gpu,ram.provera kabala i napajanja i sumnjam na plocu i na ova 4 kondenzatora da su ona proizvod gasenja i nestabilnog rada jer sam mijenjao kulere 100 put i te stvari proveravao nije mi nista strano
 
Učlanjen(a)
29.09.2011
Poruka
84
Probaj da resetuješ bios, i proveri ako si skidao procesor da možda nešto nije sa podnožjem.. Toliko napamet mogu da ti kažem. A kondenzatori da hoće da zezaju, hoće. Ako si sve probao, menjaj i njih.
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
82
cpu mi je ispod ravan nije sa iglicama znas proverio sam i to nije sve je ok a probao sam reset isto 10 min ivadio bateriju i camper pored nje sto je bio vratio sam to i opet isto ....:(
 
Učlanjen(a)
29.09.2011
Poruka
84
Probaj i od grafičke kontakte da očistiš, mada mislim da si i to probao. Kondenzatore pored procesora ako menjaš , sve ih promeni, nije neka investicija. Takođe, zaboravih, probaj da počupaš spoljne usb sa ploče, da slučajno neki nije prespojen. Pa pošto i ovako moraš da vadiš ploču, probaj je na stolu, samo kombinacija : Napajanje, ploča, grafička i ram.
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
82
To sam uradio ,za kondenzatore sutra menjam,e to nisam se setio za usb probacu hvala ti puno drug
 
Natrag
Top