Prijem wlan-a i mogucnost da se salje isti ...???

Član
Učlanjen(a)
03.02.2011
Poruka
4
E,ovako... da li je moguce i ako jeste kako da ako primam wlan sa antenice na wlan kartici na racunaru,posaljem taj isti wlan signal da mogu da ga hvatam na mobilnom ili laptop racunaru... ???? Znaci antena mi hvata signal a mob ne,da li je moguce da ubacim neki ruter ili wlan modem da posaljem isti taj net samom sebi :))) Malo je komplikovano ali se nadam da me neko razume! :D
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
E,ovako... da li je moguce i ako jeste kako da ako primam wlan sa antenice na wlan kartici na racunaru,posaljem taj isti wlan signal da mogu da ga hvatam na mobilnom ili laptop racunaru... ???? Znaci antena mi hvata signal a mob ne,da li je moguce da ubacim neki ruter ili wlan modem da posaljem isti taj net samom sebi :))) Malo je komplikovano ali se nadam da me neko razume! :D


ja te razumem druze i nije tesko jednostavno jesmile3.
e ovako ti verovatno hvatas neki adsl ruter u komsiluku koji je otkljucan pa cepas net od komse preko w-lan kartice;).e sad moras da mi kazes tacno kako ti to ide da bih ti objasnio kako da povezes.

koja je marka w-lan kartice kojom hvatas signal?
trebace ti ili jos jedna w-lan kartica ili w-lan ruter.
w-lan kartice hoce da prave probleme kad su 2 u jednom kompu,jedna treba da bude u ap-modu tj.jedna da prima jedna da salje signal.
kako to da preko kartice hvatas signal a preko tel. i lap topa ne ?to mi malo zvuci nelogicno:thinking: koji je model laptopa i dali uopste ima w-lan?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.02.2011
Poruka
4
ja te razumem druze i nije tesko jednostavno jesmile3.
e ovako ti verovatno hvatas neki adsl ruter u komsiluku koji je otkljucan pa cepas net od komse preko w-lan kartice;).e sad moras da mi kazes tacno kako ti to ide da bih ti objasnio kako da povezes.

koja je marka w-lan kartice kojom hvatas signal?
trebace ti ili jos jedna w-lan kartica ili w-lan ruter.
w-lan kartice hoce da prave probleme kad su 2 u jednom kompu,jedna treba da bude u ap-modu tj.jedna da prima jedna da salje signal.
kako to da preko kartice hvatas signal a preko tel. i lap topa ne ?to mi malo zvuci nelogicno:thinking: koji je model laptopa i dali uopste ima w-lan?

Pa imam antenu na krovu kuce,povezana je sa karticom :) Kartica je neka TP-LINK ili tako nesto,problem je sto na maticnoj nemam mesta za 2 kartice,maticna mi je asus M2N68AM-SE,da li bi mogao ovo da sprovedem u delo koristeci onaj Belkin ili neki drugi wlan resiver koji se ubacuje u USB (izgleda kao fleska),koristim win7 64-bit ,preko Samsung Galaxy-ja ne hvatam wlan u kuci...
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
druze ti imas bezicni net sto to odmah nisi rekao,tj placas ga koliko sam skontao?
najbolje resenje je da kupis tp link w-lan ruter oni su oko 3k dinara ubodes jedan pach kablic u lan u komp drugi u wan u ruter i šerujes glavni dovod neta a u tvom slucaju je ta tp link.
udjes u ruter interfejs stavis mu ststic ip u wan port
192.168.0.2
255.255.255.0
192.168.0.1
e sad za dns neznam jer neznam na koj nacin se povezijes dali imas static ip ili ti je provajder dao neki drugi vid povezivanja na njihove predajnike.

moras to da mi javis.posalji mi pp ko je provajder i dali imas ip adrese u w-lan kartici,ako imas koje da bi ti objasnio kako da povezes sve to.
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2011
Poruka
4
druze ti imas bezicni net sto to odmah nisi rekao,tj placas ga koliko sam skontao?
najbolje resenje je da kupis tp link w-lan ruter oni su oko 3k dinara ubodes jedan pach kablic u lan u komp drugi u wan u ruter i šerujes glavni dovod neta a u tvom slucaju je ta tp link.
udjes u ruter interfejs stavis mu ststic ip u wan port
192.168.0.2
255.255.255.0
192.168.0.1
e sad za dns neznam jer neznam na koj nacin se povezijes dali imas static ip ili ti je provajder dao neki drugi vid povezivanja na njihove predajnike.

moras to da mi javis.posalji mi pp ko je provajder i dali imas ip adrese u w-lan kartici,ako imas koje da bi ti objasnio kako da povezes sve to.

Ne placam ga,"kradem" od nekog TP-Link neki dosta je brz,mislim da je neka firma,medjutim ja sam upao i zakljucao im wlan,pa ga koristim,kada vec daju zasto da ne,tako da ne znam koji je provajder... :))) Da li bi mozda mogao da posaljem ovaj signal preko adsl modema sa wlan antenicom,posto to vec imam,ili da kupim router?
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
to ti bas i nije pametno sto si ga zakljucao pogotovo ako je neka firma u pitanju jer ce te cim im bude trebao w-lan provaliti i onda si bacio pare bezveze.adsl ruter nece raditi treba ti neki obican.imas na limundu video sam neke dosta jeftine polovne rutere izmedju 1000din i 2000din pa eto cisto da ne dajes pare za nov.inace to sto ti radis radim i ja trenutno zakacen sam za neki adsl ruter koji je free ali sam se ja zakacio za drugi ssid koji sam ja napravio i zakljucao i naravno namestio da mi se nevidi naziv tj. ime signala.inace taj adsl ruter je EchoLife HG520c i ima opciju za 4 ssid-a tako da i ako se vlasnik zakaci i stavi pass na njegov ssid ostace i dalje moj ssid.jedino ako ne dodje neko ko se stvarno razume pa me sredi i izbrise moj ssid.inace ja koristim tp-link TL-WR543G i sa njim sam zakacen za adsl ruter preko antenice,signal je 25decibela i sasvim je upotrebljiv iz njega vucem lan kablove do bilo kog kompa koji imam u kuci.ti si daleko pa ti ova varijanta nece raditi jer se kacis sa vanjskom antenom.radice ustvari ali bi morao da usrafis antenu u taj tp-link ap i da do kompova vuces lan isto ko ja.to ti je resenje sa kablovima i nebi morao da ti glavni komp tj racunar u kom ti je w-lan kartica bude stalno upaljen da bi imao net na drugim racunarima.ako bi uzeo obican ruter morao bi glavni komp da ti stalno bude upaljen da bi imao bezicni net po kuci.
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2011
Poruka
4
E,hvala ti puno,kada kupim router javicu se ovde ,da ti kazem koj sam uzeo,pa da mi objasnis sta da radim....
 
Član
Učlanjen(a)
15.02.2012
Poruka
1
paozdraw ljudi...
mene zanima nesto slicno sto je usko wazano za owu temu...
ja takodje kradem od dobrog komsije
od aprila mi je swe idealno,ali sad se jawila malo weca alawost...
koristim tp link usb antenu TL-WN422G koja je nabudzena sa krownom antenom sa 12 metara antenskog kabla...swe to super funkcionise... krowna antena je rucne izrade (skracena 3d korner antena)
e sad, mene zanima da li postoji neki ruter na koji mogu da nakacim owu krownu antenu i da mi taj ruter salje signal po mojoj kuci (laptop,tel i jos jedan komp koji bi hwatao signal od rutera sa owom TL-WN422G antenicom bez budzenja)...
mozete li mi reci da li je owa moja misao ili ti alawi plan izwodljiwa i ako jeste koji ruter bi trebalo da uzmem...hwala swima i izwinjawam se ljudima koji pregledaju owe poruke jer nisam znao da ne smem da ubacijem linkowe... hwala jos jednom..
 
Natrag
Top