Preporuka za zimske gume

Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
42
Avko, zahvaljujem Vam se na zaista iscrpnom odgovoru. Automobil sam kupio ove godine u martu mesecu i uz njega dobio dva seta alu felni sa zimskim i letnjim gumama. Zimske gume su loše i trebalo bi ih menjati, prelazim malu kilometražu godišnje i razmišljao sam o kupovini guma za sve sezone i onda bih svakako dao po 100-tinak eura za gumu, ali sam čuo dosta negativnih komentara za takvu varijantu, pa sam mislio da kupim makar dve zimske gume (ili 4 polovne), jer je letnji set ok.
strucnjaci ce reci da treba koristiti sezonske gume. Bolje se ponasa auto na cesti pogotovo ako vozimo dinamicnije.
evo clanak LINK

Ja sam prosjecni radnik , koji gleda kako ustedjeti ali opet pokusati ne ici na najeftinije i nekvalitetno vec zivjeti u skladu sa svojim mogucnostima i kupovati stvari koje ce mi nuditi koliko -toliku sigurnost i dugotrajnost.

Pa bi JA na tvom mjestu prodao 1 set felgi sa gumama preko oglasa.
Dodao nešto novaca i kupio cjelogodisnje gume.

Neznam kakva je ponuda u tvome mjestu, a mozda ti je u blizini veci grad sa vecim izborom.
Prije kupnje pregledaj web i potrazi vece prodavace. Manji prodavaci-vulkanizeri mozda ti ponude besplatnu zamjenu, ali mogu imati gume koje su stare ili su skladistene pod krovom na visim temperaturama i u prostorijama koje nisu zamračene, slabije kvalitete i proizvodaca koji nije bas pouzdan. Nemora ovo biti pravilo ali zna se naci koji bi ti rado uvalio tako nesto.

U prilogu su clanci iz HAK revije o gumama. Sa testom ljetnih, zimskih i cjelogodisnjih guma.
Prouci i pogledaj koji su proizvodaci guma kvalitetniji , a koji se ne preporucuju pa izvuci neku sredinu tj. prilagodi sebi te se odluci za nekoga. Potrazi toga proizvodaca u svojem mjestu stanovanja pa pogledaj sto se nudi.

Znas li procitati na gumi oznake, godina proizvodnje?
koje dimenzije guma ?

Prilozi

• hak-revija-302-303_str12-13.pdf
    384 KB · Pregleda: 1
  • hak-revija-316-317_str12-14.pdf
    719 KB · Pregleda: 1
  • hak-revija-322-323_str15-17.pdf
    701,5 KB · Pregleda: 1
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
105
strucnjaci ce reci da treba koristiti sezonske gume. Bolje se ponasa auto na cesti pogotovo ako vozimo dinamicnije.
evo clanak LINK

Ja sam prosjecni radnik , koji gleda kako ustedjeti ali opet pokusati ne ici na najeftinije i nekvalitetno vec zivjeti u skladu sa svojim mogucnostima i kupovati stvari koje ce mi nuditi koliko -toliku sigurnost i dugotrajnost.

Pa bi JA na tvom mjestu prodao 1 set felgi sa gumama preko oglasa.
Dodao nešto novaca i kupio cjelogodisnje gume.

Neznam kakva je ponuda u tvome mjestu, a mozda ti je u blizini veci grad sa vecim izborom.
Prije kupnje pregledaj web i potrazi vece prodavace. Manji prodavaci-vulkanizeri mozda ti ponude besplatnu zamjenu, ali mogu imati gume koje su stare ili su skladistene pod krovom na visim temperaturama i u prostorijama koje nisu zamračene, slabije kvalitete i proizvodaca koji nije bas pouzdan. Nemora ovo biti pravilo ali zna se naci koji bi ti rado uvalio tako nesto.

U prilogu su clanci iz HAK revije o gumama. Sa testom ljetnih, zimskih i cjelogodisnjih guma.
Prouci i pogledaj koji su proizvodaci guma kvalitetniji , a koji se ne preporucuju pa izvuci neku sredinu tj. prilagodi sebi te se odluci za nekoga. Potrazi toga proizvodaca u svojem mjestu stanovanja pa pogledaj sto se nudi.

Znas li procitati na gumi oznake, godina proizvodnje?
koje dimenzije guma ?
Avko, zaista ste se potrudili da mi prezentujete po Vama najbolje rešenje za mene. Detaljno ću pogledati testove koje ste prikačili i pokušati da nađem najoptimalnije rešenje. Svakako nisam stručnjak, ali znam da pročitam oznake na gumi (dimenzije i godište).
Zahvaljujem Vam se na pomoći!

VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.351
Za naše podneblje i aktuelne klimatske uslove, najbolji izbor kvalitetnih zimskih guma prihvatljive cene su Kleber odnosno njihov brat/klon BF Goodrich.
Potom Lasa