Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Kako dotegnuti bravu na ovim vratima..da ne kleca kad uhvatis sa dva prsta i kako da objasnim prodrmas malo pocela je da kleca nije zategnuta..olabavila se?Zna li ko gledao sam sa bocne strane kad otvorim vrata nema nikakav srafic,mislim ima al nije za bravu da se dotegne da ne kleca...il je to zatezanje ispod ove maske sto se vidi na slici odviju se ova dva srafa..pa mozda tamo ima nesto nesto se zategne nekako brava...pitam za preporuku?
 

Prilozi

  • 20150428_231355.jpg
    20150428_231355.jpg
    740,3 KB · Pregleda: 8
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Nisi bio bas najjasniji, jel ono onde nije brava, nego drska, znaci brava je ono gde kljuc ide, mozda sam i zaboravio, al drska sigurno nije brava. Znaci skines onu drsku, sa osovine na, pa nadjes stare gume za biciklu ili neki vodovodzijski dihtung. Uzmez onu pravouglastu osovinu od drske i preslikas otvor na pomenutom materijalu. Zatim taj otvor proseces u obelezenim granicama(cetvorougao), znaci da ispadne ko sajbna za sraf. Sada to sve vratis kako je i bilo na vratima s tim da nabacis one isecene delone sa spojlne strane drske, na osovinu, da zaptiju labav prostor. Ovo je objasnjenje malo zeznuto, ali ako sam razmislis o konceptu dighunga ili gumice za recimo slavinu na cesmi, ovo dobija na znacaju. Znaci ko kad stavljas gumicu na cesmu, stavljas i ovo. Valjda si na to mislio...

P.S...Nele prijatelju, ubuduce ako hoces kvalitetan odgovor, ne stavljaj pitanje u zahvali(Slika), taj trik nije ni za tebe ni za mene...
 
Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Rakija je cudo,ja je po neki put volim ludo posebno kad je plata..jeste Bazlik nisam ni obracao paznju kad sam pisao...pogresio sam drska je labava...sad vidim..probacemo ovo sto si preporucio..
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
U stvari kad budes ubacivao taj dodatni materijal, treba se doda tik onde gde pocinje onaj okrugli deo, tu obicno vec stoji jedna okrugla sajbnica, al izgleda da se to razlabavi vremenom.E, sad kod nekih brava onaj deo je spojen pa ce mozda jedino resenje biti ubacivanje zice sa strane. Ti probaj ako oce, ako nece, nece...
 
Natrag
Top