Pravilna nega je ključ lepote

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
39.029
03. 12. 2010
Press


Pravilna nega je ključ lepote


Razlozi za pojavu sitnih nesavršenosti na licu mogu biti loše navike za koje su žene, sasvim suprotno, ubeđene da su korisne za kožu

LEPOTA.jpg


Za razliku od muškaraca, pripadnicama nežnijeg pola loš ten zadaje mnogo muka, a dodatni problem je što se bubuljice, perutanje kože, crvenilo i omražene sitne bore teško otklanjaju. Da ne biste došle u situaciju da vodite tešku borbu sa posledicama već načinjene štete na licu, jedan od najpoznatijih američkih kozmetologa Dženifer Fifer savetuje da najpre preispitate svoje navike koje se tiču svakodnevne nege. Ona navodi pet najčešćih pogrešnih navika koje žene praktikuju i savetuje da na njih odmah zaboravite.

Pogrešan izbor losiona

Dženifer Fifer, vlasnica čuvenog "Tru skin klinikal spa" na Menhetnu, kaže da žene često kupuju vrhunske pilinge i preparate za vlažnost, ne obraćajući pažnju na to šta je zapravo u njima. Birajte proizvode koji u sebi sadrže minimum hemikalija, savetuje ona. Izbegavajte one koji sadrže SD-40, izopropil alkohol, zajednički sastojak koji može biti iritirajući za osetljivu i kožu sklonu aknama, što dovodi do crvenila, suvoće i u nekim slučajevima uzrokuje stvaranje tamnih fleka i prevremeno starenje.

Prečesto čišćenje

Mnogi gelovi za čišćenje lica sadrže agresivne alfa-hidroks kiseline koje se dodaju preparatima kao "borci" protiv bora i finih brazda. Međutim, stručnjaci savetuju da treba izbegavati mešanje i čestu upotrebu ovakvih preparata. Žene najčešće greše jer ujutro nanose kreme na bazi kiselina, dok uveče dodatno čiste lice pilingom. Na taj način stvara se rizik od "sagorevanja" zaštitnog sloja kože, usled čega lice postaje dodatno osetljivo.

Preterano vlaženje kože

Iznenađujuće, žene sa suvom kožom trebalo bi da izbegavaju popularne "moisturajzere", preparate za dodatno vlaženje kože.
- Dugoročno, to izaziva više štete nego koristi, jer se koža navikava na "veštačko vlaženje". Umesto toga, mnogo je bolje investirati u dobar ovlaživač u vidu termalne vode, pogotovu ako žive u predelu sa suvom klimom - kaže Dženifer Fifer.

Preskakanje umivanja pred spavanje

Zaspali ste sa šminkom na licu i mislite da to nije ništa strašno? - Nikada, nikada i nikada to ne činite - savet je koji daje Fiferova. - Čak i ako je to vaša retka navika, znajte da ona svaki put može loše da se odrazi na vaš ten, i to već kroz nedelju dana. Da biste izbegle noćnu moru pojave sitnih nesavršenosti na licu, obavezno se umivajte mlakom vodom pre odlaska u krevet.

Upotreba stare šminke

Razmislite, kada ste poslednji put napravile "veliko spremanje" u svom neseseru i bacile staru šminku? Nemojte čuvati dekorativnu kozmetiku ako je više ne koristite, a posebno ako joj je istekao rok trajanja. S obzirom na to da vaši prsti često imaju ulogu aplikatora, u kutijicama sa senkama i ruževima, kao i na sunđerima za nanošenje pudera nalazi se pravo malo leglo bakterija koje će već pri sledećem šminkanju završiti na vašem licu. Zato Fiferova navodi dva pravila kojih treba da se pridržavate - aplikatore za nanošenje mejk-apa perite na svake dve nedelje, a nepotrošenu šminku bacajte nakon isteka šest meseci od otvaranja.



 
Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Obavezno koristite dnevnu kremu





Dame u većini slučajeva najveću pažnju polažu na noćnu kremu koja im regeneriše kožu dok spavaju. Ipak, većina žena zapostavlja dnevnu kremu koja je neophodna da bi lice bilo nežno i glatko.

news_9999.jpg


Prilikom izbora dnevne kreme morate da vodite računa o njenim sastojcima jer je njena uloga upravo da zaštiti vašu kožu od svih spoljnih uticaja.

Dermatolozi savetuju da prilikom izbora dnevne kreme vodite računa o njenim sastojcima, jer joj je prvenstvena uloga da zaštiti kožu od svih spoljnih uticaja, a ne da bude podloga za šminku. Njena funkcija je da kožu održava vlažnom i elastičnom, a takođe može i da prikrije manje nedostatke poput crvenila, kao i da ublaži sitne bore.

Naravno, vodite računa o tome da bude u skladu sa tipom vaše kože i godišnjim dobom.
Važno je i da se uskladi sa šminkom, odnosno da ne bude previše masna kako se lice ne bi sijalo. Idealna krema je ona koja se uopšte ne primećuje, dame sa masnom kožom trebalo bi da koriste preparate gelaste strukture, a sa suvom gušće kreme. Ukoliko primetite da je 30 minuta posle nanošenja lice i dalje sjajno ili da je koža zategnuta, promenite kremu.

Preparati koji su namenjeni za dnevnu upotrebu ne preporučuju se za noć, jer dok spavate koža nije izložena štetnim uticajima i nije joj potrebna zaštita već hranljivi sastojci koji joj pomažu da se brže regeneriše. Isto tako,noćna krema nije preporučljiva da se koristi umesto dnevne,pišu Novosti.





Izvor: S media
 
Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Prati ritam svoje kože




Koža je najmanje osetljiva na bol oko 20 časova pa tada možeš da oblikuješ obrve, a slikaj se u 10 časova jer si tada najlepša.

news_10115.jpg


U jutarnjim časovima tvojoj je koži potrebno nežno čišćenje, bore postaju vidljive oko 13 časova, a oko 15 časova lojne žlezde pojačano rade pa je to idealno vreme da osvežiš šminku. Uveče se koža počinje obnavljati, pa je preporučljivo staviti masku od gline koja uklanja odumrle ćelije.

Naša koža ima sopstveni ritam - kroz 28 dana sve ćelije na njenoj površini potpuno se obnavljaju. Koža različito funkcioniše tokom dana i noći. Danju nas koža štiti od potencijalno štetnih spoljnih uticaja, a noću je usmerena na regeneraciju.

Šta koži treba u jutarnjim satima?

Rano ujutro pa do 9 sati pre podne savijanje u ćelijama kože je minimalno. Snadbevanje kože kiseonikom i hranjivim materijama je na najnižom nivou. U koži se nalaze toksini koje je koža izlučila tokom noći. Zato joj u jutarnjim satima treba nežno čišćenje. Važno je da proizvodi za čišćenje ne sadrže sapune ni anionske tenzide (npr. natrijum lauril sulfat).

Puno bolja opcija za čišćenje lica su proizvodi koji sadrže amfoterne tenzide, betaine ili šećerne tenzide. U prirodnoj se kozmetici manje koriste tenzidi. Pri čišćenju lica takođe treba pripaziti da se ne pretera s čišćenjem i da ono ne bude pregrubo.

Voda koja se koristi za umivanje lica takođe ne sme biti prevruća i ne treba je koristiti u velikoj količini. Nakon čišćenja vrlo je važna optimalna zaštita kože (odgovarajuća dnevna nega i make-up koji neće ometati prirodne funkcije i disanje kože). Telo je u ovo vreme usmereno na izmenu kiseonika između srca i mišića. Stoga je ovaj deo dana idealan za fizičku aktivnost.

Najlepše izgledamo u 10 sati

Oko 10 sati ujutro telesna temperatura dostiže svoj maksimum pa je koža dobro prokrvljena i najlepše izgleda – ovo je idealno vrieme za fotografisanje. Oko 11 sati lojne žlezde pojačavaju svoju aktivnost. Koža zato postaje sjajnija. Ukoliko si tokom jutra na kožu nanela šminku, bilo bi dobro da višak sebuma ukloniš s kože prislanjanjem papirne maramice, i ponovo naneseš malu količinu pudera u prahu ili kamenu.

Preporučuju se puderi koji sadrže mineralne pigmente umesto sintetičkih boja od kojih su mnoge kancerogene, a proizvodi koji ih sadrže vrlo često narušavaju prirodne funkcije kože.


Oko podneva koža još nije spremna za deobu ćelija zato je optimalna zaštita i dalje bitna jer se koža ne može efikasno sama zaštititi od spoljnih uslova. Ukoliko je nisi zaštitila odgovarajućim proizvodom možeš osetiti zatezanje.
Kreme bez sintetičkih boja, mirisa i konzervansa, koje sadrže ekstrakte lekovitog bilja, biljna bazna i eterična ulja su dobar izbor, piše Zdrava.





Izvor: S media
 
Natrag
Top