Povezivanje slusalica i zvuznika istovremeno

Član
Učlanjen(a)
01.08.2009
Poruka
6
Ljudi da li neko zna kako moze da se resi ovaj problem.Naime hteo bi da imam prikljucene i slusalice i zvucnike istovremeno,pokusao sam nesto ali dalje nemam ideju.Zvucnike sam regularno povezao preko zelenog konektora,a slusalice preko crnog kao soundround i postavio u opcijama quadrophonic mode (4 kanala) i prilikom testiranja dobijam zvuk i na slucalicama i na zvucnicima,medjutim kad pustim neku pesmu igru ili bilo sta drugo sa racunara nista se necuje na slucalicama,verovatno da je u pitanju podesavanje u softveru ali slabo se razumem u zvuk pa ako neko zna resenje neka pomaga.Hvala unapred

Pozz
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
513
Kada ubacis slusalice u zvucnu verovatno ti se pojavi da izaberes sta si ubacio, izaberi headphones.
Ili probaj nesto drugo, sto nije suround.
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
I jos jedno pitanje pogledaj dali imas utor za zvucnike s prednje strane pa probaj spojit tamo slusalice onda bi trebale radit.
 
Član
Učlanjen(a)
01.08.2009
Poruka
6
I jos jedno pitanje pogledaj dali imas utor za zvucnike s prednje strane pa probaj spojit tamo slusalice onda bi trebale radit.


Problem je u tome sto nemam sa prednje strane nista.Jedino da probam da mu dam komandu da sam ubacio slusalice kao sto rece Rime,ali mislim da ni to nece pomoci
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Problem je u tome sto nemam sa prednje strane nista.Jedino da probam da mu dam komandu da sam ubacio slusalice kao sto rece Rime,ali mislim da ni to nece pomoci

Postoji razdelnik, 1 na 2, za slusalice, oko 20 dinara, potrazi to u nekoj radnji i probaj, to radi..., ubodes pozadi u komp i na njega zatim oba prenosnika zvuka, zvucnike i slusalice-jednostavno, elegantno resenje:dance2:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Najbolje sa razdelnikom da povezes jer i da imas prednje prikljucke to je opcioni izbor dali zelis da ukljucis sa zadnje strane i li sa prednje ne mogu i jedni i drugi ulazi i zvuk podesi na stereo a ne na quadrophonic mode je je problem u tome zato sto se zvuk ne cuje istovremeno, bez obzira sto na testu signalizira Jer je zvuk mono - 1 ch, stereo - 2ch i suround 5/1 ili 7/1 ch i naravno dts ,ali cetvorokanalni zvuk nemozes drugacije dobiti
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Postoji resenje. Ako su ti sluske predpostavljam oko 0.25w, a impedansa oko 32 oma dodavanjem kondenzatora od 10uF na red za svaki kanal ( levi i desni ) dobices deljene signala sa izlaza zvucne kartice bez bitnog menjanja izlazne impedanse. Sa ovim i adapterom st.jack 3.5 / 2x st.jack 3.5 mozes koristiti samo jedan izlaz na kartici bez bilo kakvog podesavanja. Ako si zaintersovan poslacu ti semu vezivanja.
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
To pitanje sam rešio razdelnikom na zadnjoj strani. Sistem zvučnika 2.1 microlab(made in Kina) sinusne snage 25w i slušalice funkcionišu besprekorno već dve godine. :roll:
 
Natrag
Top