Povecanje preglednosti dokumenta u "Ubuntu" sistemu

Učlanjen(a)
09.12.2013
Poruka
79
Jedna od prvih razlika izmedju "Linux"-a i "Windows"-a koju sam primetio je ta sto ovaj poslednji ima znacajno vecu radnu povrsinu, a time i preglednost. Naime, kada u "Ubuntuu" otvorim neki dokument ili neku sliku, ona se uvek prostire izmedju gornjeg i donjeg panela, umesto preko celog ekrana, kao sto je to slucaj sa "Windows" sistemom. Kada otvorim neku sliku i kliknem na nju, mogu da je prosirim preko celog ekrana ("full screen"), a to isto mogu da uradim i sa video zapisom, ali ne i sa tekst dokumentom, dokumentom u pdf formatu ili nekom internet stranicom. Time mi je preglednost teksta znacajno smanjena.
Postoji li nacin na koji mogu da prosirim dokument preko linija panela?
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruka
78
A što jednostavno ne pritisneš F11 na Mozili, pri uvećavanju slika i PDF-dokumenata ili [Ctrl] + [Shift] + [J] na LibreOfisu npr.?

Jedna od prvih razlika izmedju "Linux"-a i "Windows"-a koju sam primetio je ta sto ovaj poslednji ima znacajno vecu radnu povrsinu, a time i preglednost.

Nije baš ovako. U Windows-u imaš taskbar koji se sakrije tek kada namjestiš da se automatski sakriva kada se odmakne pokazivač miša.
 

Prilozi

  • full_screen.jpg
    full_screen.jpg
    442,2 KB · Pregleda: 11
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2013
Poruka
103
а што не подесиш програме онако како теби одговара и увек ће ти се отварати у жељеном режиму?
 
Natrag
Top