Potrebno još103 miliona dolara za rog Afrike

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Potrebno još103 miliona dolara za rog Afrike




Tanjug | 09. 08. 2011. - 20:03h | Foto: AP

MILANO - Sušom pogođenom rogu Afrike hitno su potrebna dodatna 103 miliona dolara za obnovu poljoprivrede i borbu protiv gladi, saopštila je danas Organizacija UN za hranu i poljoprivredu (FAO), pozivajući na sastanak na najvišem nivou kako bi se prevazišla ova kriza.

165644_somalija-glad3-ap_f.jpg

Pod smrtnim rizikom odl gladi je 3,6 miliona ljudi u Somaliji i 12 miliona na celom rogu Afrike, uključujući Etiopiju i Keniju.


FAO ističe da je prethodno apelovao za 161 milion dolara da bi se spasli životi i obezbedilo izdržavanje miliona poljoprivrednika na rogu Afrike, ali je dosad primio sredstava i garancija za svega 57 miliona dolara, tako da za finansiranje neposredne podrške nedostaju još oko 103 miliona.


165641_somalija-glad-ap_hs.jpg

Od traženih sredstava 70 miliona bi bilo namenjeno za distribuciju semena i drugih agrarnih inputa, obezbeđivanje stočne hrane, za vakcinaciju i lečenje stoke, realizaciju programa "keš za rad" i unapređenje infrastrukture.


FAO je pozvao ministre poljoprivrede 191 zemlje članice na sastanak 18. avgusta da bi se postigao sporazum o hitnim merama za borbu protiv sve teže krize.

165645_somalija-glad4-ap_f.jpg

SAD su, u okviru posebne inicijative, juče objavile da će obezbediti dodatnih 105 miliona dolara humanitarne pomoći za rog Afrike, kako bi se obezbedila hitno potrebna hrana, medicinska pomoć, smeštaj, ispravna voda i sanitarni uslovi za ugroženo stanovništvo.
 
Natrag
Top