potrebni video editori

Učlanjen(a)
01.07.2010
Poruka
3
Movavi Video Editor - moćan, a jednostavan za korišćenje. Nije bogat opcijama kao, recimo, Adobeov Premijer, ali ako se ne misli pogoniti televizija, onda apsolutno zadovoljava sve potrebe. A nije ni skup. I može se naći džabe :)

p.s. Radim video produkciju novinarskog tipa za dve-tri stranice i dva-tri sajta i sve montiram u Movaviju. Ponekad (retko) se ispomognem sledećim sa spiska:

Wondershare Filmora - neznatno moćniji od Movavija, bogatiji opcijama i, verujte mi na reč jer imam najmanje deset godina iskustva u kompjuterskom montiranju, ništa drugo nikom ne treba. A nije ni skup. I može se naći džabe :)

Ko misli da se bavi montažom video materijala, MORA imati pri ruci i neki optimizer.

HandBrake - je medju najboljima, ako ne i najbolji za optimizaciju videa. Kad video izadje iz nekog video editora, u rezoluciji FHD 1920x1080 *.mp4, on je prilično glomazan. Kako kod kojeg editora, ali otprilike jedan minut zauzima 500MB (ako ne i više), ako se ne podesi drugačije, ali onda strada kvalitet. Jednostavno, video editori baš i nisu najbolje rešenje za optimizaciju. Ovaj HandBrake, recimo, video od 12 GB svede na 450 MB, uz gubitak kvaliteta koji mogu (jedva) primetiti samo ljudi iz branše :) Mana mu je što nije šampion brzine. Ali, ostaviš ga preko noći da radi i ujutro imaš optimizovan video.
 
Učlanjen(a)
12.03.2013
Poruka
47
MediaCoder, može puno toga da odradi.
Ne za montažu, za enkodiranje
 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
407
Za poluprofi mointazu koristim DaVinci Resolve, jer sve ima sto mi treba:
- Ispravljanje barel distorzije kod gopro i drugih kamera.
- color grading
- odlican audio editor sa svim potrebnim alatkama.
- predefinisane izlazne formate za razlicite socijalne mreze.
- svojerucno izabran izlazni format videa sa bit rateom po nahodjenju montazera.

Imate free verziju pa probajte.

Licno sam sve probao tokom dugog niza godina montaze, sony vegas, Adobe Premiere, Cyberlink, Power director itd.
 
Učlanjen(a)
02.07.2021
Poruka
20
Sa ovime mozes da napravis ...sta god da ti padne na pamet.
Sve sto ti treba:
Adobe Premiere Pro
Adobe After Effects
Adobe Audition
Adobe Photoshop
Adobe Illustrator
Adobe Media Encoder
ae-riverflow-4-720x520.jpg
Ko zna rukovati svimn ovim alatima je Tito.
 
Natrag
Top