Postavljanje html stranice na hosting?

Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
5
Pozdrav svima,
Imam jedan problem instalirao sam Woordpress na svoj hosting i sve radi ok. problem je sto bih da postavim jos nekoliko Html stranaica na isti hosting i na isti domen, ali kad to uradim onda mi se neotvara blog kada ukucam adresu vec ta html stranica,da li neko zna u cemu gresim?
I jos jedna stvar hteo bih kad postavim tu stranicu da mi se otvara kao naprimer imedomena.com/stranica, a ne kao imedomena.com/stranica.html znaci bez oznake html.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
I jos jedna stvar hteo bih kad postavim tu stranicu da mi se otvara kao naprimer imedomena.com/stranica, a ne kao imedomena.com/stranica.html znaci bez oznake html.
Ovo je po meni klasika kod adrese koja je u suštini link unutar prezentacije.
Prvi deo pitanja mi nije jasan. Postavljaš li samo stranicu ili prezentaciju u HTML kodu? Svejedno, kod ovih stvari najčešća greška je što se u programima za izradu html prezentacija prva strana, pa iako je ona jedna jedina, postavlja sa imenom index.html. Ovaj naziv je i najčešće zahtevan uslov da prezentacija na domenu bude otvorena. Ako je ovo slučaj, hosting server na tvom domenu traži i učita index.html što jednostavno eliminiše početnu stranu Wordpress prezentacije. Ako tvoja nova, dodatna, html stranica treba da bude deo wordpress prezentacije ( razlog ne razumem ali ne želim to da diskutujem ) nazovi taj novi html bilo kako samo ne index. Takvu stranu postavi na server i prostim linkom u wordpress prezentaciji poveži taj html sa wordpress prezentacijom i domenom.
 
Natrag
Top