POSLE TRI OPERACIJE Del Potro: Hteo sam da odustanem, nisam ni gledao tenis

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
POSLE TRI OPERACIJE Del Potro: Hteo sam da odustanem, nisam ni gledao tenis
Beta

Argentinski teniser Huan Martin del Potro rekao je da je umalo završio karijeru posle niza povreda i operacija zgloba, ali da se nada da može da se vrati u staru formu.


3755e4b0d30a43584a5b6b6223dd371e.jpeg

Foto: Tanjug/AP Huan Martin del Potro
Bivši osvajač Ju Es opena se u februaru vratio na teren posle pauze od 11 meseci na koju je morao pošto je treći put operisao zglob.

- Bio sam blizu odluke da ostavim tenis. U kući sam bio frustriran i nisam gledao mečeve na televiziji pošto mi je bilo tužno. Ali sada ima mnogo dobrih stvari koje mogu da iskoristim, voleo bih da igram na vrhunskom nivou - rekao je 27-godišnji teniser za sajt ATP.

Del Potro je 2009. godine osvojio Ju Es open pobedom nad Rodžerom Federerom u finalu, a te godine ostvario je i najbolji plasman na ATP listi, četvrto mesto.

Prve probleme sa zglobom leve ruke Del Potro je imao 2010. godine, zbog čega je pauzirao devet meseci posle operacije. On se zatim do 2013. godine vratio na peto mesto na ATP listi, ali je od 2014. godine igrao u samo 22 meča i imao je još dve operacije tetive.

Del Potro se prošle nedelje povukao sa Mastersa u Majamiju jer je osećao nelagodu u zglobu.

- Posle treće operacije problem je skoro rešen i ovde sam, ponovo igram tenis. Verujem u svoju igru i radujem se mečevima protiv igrača iz samog vrha, pošto ćemo imati iste uslove, a ne kao u Indijan Velsu gde nisam mogao maksimalno da udaram iz bekhenda - rekao je Del Potro.
 
Natrag
Top