Portable Apps Platform Menager

Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Portable Apps Platform 1.6.1


2.jpg

Portable Apps Platform je alat pokretanje portable programa kao i instaler manager za aplikacije koje se instaliraju.Vidim da je kolega Boki vec postavio jedno uputstvo pa da ozivim temu ovog odlicnog alata.Ovaj alat i programe koje cete ubaciti u njega mozete koristiti sa compa,CD-a ili Flash-a.Mozete poneti CD ili Flash i pokrenuti portable program ili instalirati neki program gde god Vam je to potrebno.Portable Apps Platform je besplatan,mozete ga preuzeti sa linka:

Kod:
http://portableapps.com/download
Na sajtu cete videti tri verzije programa:
1.Platform Only-samo program gde cete Vi po zelji ubacivati programe
2.Suite Light-sa osnovnim vec ubacenim programima
3.Suite Standard-sa ubacenim vecim izborom programa
Sem ovoga sa donjeg linka posetite veliku bazu portable programa koje besplatno mozete preuzeti i ubaciti u Vas Portable Apps

Kod:
http://portableapps.com/apps
Ja sam uzeo osnovnu verziju gde sam ubacujem programe po zelji.
Pri prvom pokretanju treba da odredite putanju (kreirajte folder)gde ce se program smestiti.Za pocetak sam ga stavio na C-Program File-Portable Apps.Mozete odmah ukljuciti Flash i dati mu putanju da se tamo smesti.
Za pocetak skinite par programa sa drugog linka.Pokrenite program duplim klikom na ikonu.Sa desne strane vidite alatnu traku.Ja cu Vam samo objasniti kako se ubacuju instaliraju i pokrecu prgrami.Ostale funkcije cete sami istrazivati.
Na alatnj traci kliknite na Options-Install New App-i pronadjite neki od programa koji ste skinuli sa drugog linka.Obelezte ga-Open-Run-Finish
Ponovo pokrenite Portable Apps i videcete u velikom prozoru program koji ste izabrali-obelezite ga i odmah se otvara zeljeni program i mozete ga koristiti
Ubacivanje instalacionih programa u Portable Apps:
Uzmite bilo koji program koji se instalira.Bitno je da mu na kraju naziva dodate(dopisete)extenziju .paf kako bi Portable Apps video.Posto ste mu dodali extenziju pokrenite Portable Apps-Options-Install a New App-i pronadjite program kome ste promenili extenziju-da li ga program vidi.Ako je sve u redu otvorite folder gde ste smestili Portable Apps-u mom slucaju C-Program File.Otvorite folder Portable Apps-tu Vam se nalaze svi programi koji se pokrecu ili instaliraju preko ovog alata.Kopirajte program kome ste promenili extenziju u ovaj folder.Sada kad pokrenete Portable Apps u meniju cete imati i taj program-obelezite ga i krece njegova instalacija.
Takodje u Portable Apps folderu svakom programu mozete dati precicu na desktop ako necete da ga pokrecete preko Portable Apps Programa.
Ja sam Vam objasnio samo jedan deo od mogucnosti ovog odlicnog programa.Na vama je da istrazujete,pozz
 
Natrag
Top