Port Forwarding, modem Huawey MT882i Huawey HG510

Član
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
1.030
Ovo uputstvo je namenjeno za korisnike Telekomovih adsl paketa, posto se modem MT882 dobija od njih.

1. Otvoriti web browser i u polje za adresu kucati sledece:
- http://192.168.1.1 (ukoliko je modem povezan sa racunarom preko Ethernet porta);
- http://192.168.1.2 (ukoliko je modem povezan sa racunarom preko USB porta).

2. U polja "Username" i "Password" ukucati "admin".

3. U levom meniju kliknuti na sledece:
"Basic -> NAT"

4. Na desnoj strani, unutar dela "NAT Settings", je potrebno oznaciti "Redirect".

5. Kliknuti na dugme "new".

6. U polje "Local Adress" upisati IP adresu racunara
(Start->Run; kucati "cmd"; u novom prozoru kucati "ipconfig"; procitati adresu "IP Address").

7. U polja "Destination Port From" i "Destination Port To" upisati broj porta koji je potrebno forwardovati.

8. Kliknuti na dugme "Submit".

9. U levom meniju kliknuti na dugme "Save All" i zatvoriti browser.

To je to.

Bilo koji port se moze forwardovati na navedeni nacin.
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2010
Poruka
87
problem je sto nece to da otvori....Sta da radim??????ali ja imam Airlive WT-2000PCI
 
Član
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
1.030
Posto na svaka dva dana nicu teme sa ovom tematikom, resio sam da napisem jos jedan kratki tutorial (sa slikama)

1. Prvo morate da podesiti staticku IP adresu za vas racunar:

Prvo cemo proveriti da li je mozda staticka adresa vec podesena: Idite na start->settings->Network Connections
Kliknite desnim dugmeton na vas lan adapter->properties , trebali bi ste da dobijete nesto ovako:
modem1.jpg


Kod windows Viste ce biti dva internet protokola IPv4 i IPv6, nas zanima IPv4, akod XPa ce imati samo jedan.
Kliknite na Internet protocol->properties i trebali bi da dobijete ovo:

Modem2.jpg


Ako vam sve stoji na automatically znaci da nemate staticki IP i treba da ga postavite, a ako vam pisu IP adrese onda preskocite sledecih par koraka dok ne dodjemo do Port forwardinga.

Sada cemo proveriti koju adresu je racunar vama dodelio, da bi smo znali sta da upisemo.
Idite na Start->Run pa kucajte "cmd"
Modem3.jpg


To ce vam otvoriti command prompt prozor. Kucajte "ipconfig /all"

Modem4.jpg


Sledeci parametri su vam potrebni:
-IP address( u nasem slucaju 192.168.1.3)
-Subnet Mask(255.255.255.0)
-Default gateway(192.168.1.1)
-DNS Servers(192.168.1.1 i 192.168.1.2)

Ove adrese u zagradama su u mom slucaju, kod vas ne moraju da budu iste.
Sad opet otvorite Start->Settings->Network Connections, pa vas lan adapter->properties, kliknite na Internet protocol->properties. Sada selektujte "Use the following IP address" i "Use the following DNS server addresses",
i upisite parametre koje ste ranije nasli:
Modem5.jpg

Kliknite na Ok i zatvorite sve prozore.

2. Sada ce mo da forwardujemo portove:
Otvorite vas internet browser i kucajte adresu vaseg modema(po defaultu 192.168.1.1) i kucajte usser i pass(Ako niste menjali "admin" i "admin"
modem6.jpg


Na desnoj strani idite na basic->NAT pa selektujte redirect:
modem7.jpg


Kliknite na "NEW". Selektujte koju vrstu porta ce te da forwardujete(TCP i UDP), kucajte vasu lokalnu adresu(U nasem slucaju 192.168.1.3 kod vas ce mozda biti drugacija), Global IP From i Global IP To ostavite prazno, a u Destination Port From, Destination Port To i Local Port unesite broj porta koji zelite da forwardujete( ja sam kucao 6112):
modem8.jpg


Jos samo idite na Advanced->Ip Filter i na Security Level selektujte Low i na dnu kliknite na Submit.
modem9.jpg


To je to, ne zaboravite samo da u vasem firewallu odblokirate portove koje ste forwardovali.
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
Brate ja sam malo priglup...i dalje ne kapiram šta ovo meni doprinosi....brže očitavanje na netu? Bolji kvalitet protoka? Šta? I da li je 100% legalno ovo raditi.

EDIT:
koliko sam ja skontao preko Wikipedije ovo je konfiguracija radi kontrole protoka drugog kompjutera koji je u LAN (PAN) mreži sa mojim kompjuterom.
Ako je tako ovo mi baš treba ,jer sam nakačio još jedan kompjuter na modem.
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Prvo treba se znati sta su uopste portovi....Microsoft je to jednostavno objasnio...

Portovi su brojevi koje program na jednom računaru koristi da prepozna program na drugom računaru prilikom pokušaja uspostavljanja komunikacije. Zamislite ovo kao poštu. Vaš računar je veliki zid sa numerisanim vratancima za poštanske sandučiće, a svaki port je pojedinačno poštansko sanduče. Zaštitni zid odgovara bravici na vratancima, tako da ništa ne može da prođe kroz njih bez vaš dozvole.

Sto znaci da se portovi razlikuju od slucaja do slucaja i MORAJU biti otvoreni bar za one stvari koje vama trebaju....Najbolji sajt sa objasnjenjima zasta sluzi koji port i za objasnjenje o otvaranje portova u vasim ruterima je svakako

Kod:
http://portforward.com/cports.htm
 
Natrag
Top