Pomoću "Google Earth-a" pronapao brod pun blaga

Član
Učlanjen(a)
03.02.2009
Poruka
164
Autor: Tanjug | Foto:Google Earth | 18.02.2009. - 12:38

Natan Smit, muzičar iz Los Anđelesa, tvrdi da je pronašao stari španski brod pun blaga zahvaljujući internet programu Gugl Ert (Gooogle Earth).
Tovar zlata i srebra koji se navodno nalazi na jednom starom španskom brodu iz 1822. godine, po njegovoj proceni, vredi više od dve milijarde evra.

Smit je koristio satelitski internet program Gugl Ert i otkrio neobičnu tamnu mrlju severno od mesta Aransas Pas u Teksasu.
Nakon što su eksperti posetili regiju i izvršili ispitivanje detektorom za metal, on je ubeđen da se brod nalazi pod debelim slojem blata potoka Barkentin Krik koji je danas presušio.
Mada Natan Smit pravno može da potražuje blago s obzirom da je prvi koji ga je otkrio, vlasnici zemljišta ne dozvoljavalju da obavi potrebno iskopavanje i dopre do broda. Cela stvar je zbog toga dospela pred sud u Hjustonu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Re: Pomo?u "Google Earth-a" prona?ao brod pun blaga

A ovaj google će se tako obogatiti da je to čudo :lol:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
115
Re: Pomo?u "Google Earth-a" prona?ao brod pun blaga

Znaci da nebi izbio svetski rad zbog toga i da se resi misterija da meni poklone to blago a ja cu 3/4 pokloniti u prirodu i sume da bi imali sta da disemo
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2009
Poruka
2
Re: Pomo?u "Google Earth-a" prona?ao brod pun blaga

Sta je sledece ?! Zmaj i princeza ? :grin:
 
Član
Učlanjen(a)
26.06.2009
Poruka
3
ma da ja jedva vidim svoju kuću na google eartu, a on vidi nešto što je pod vodom :-(
 
Natrag
Top