Pomoc za kupovinu Claud-NAS

Učlanjen(a)
13.10.2021
Poruka
8
Pozdrav,
Trebam pomoc oko kupovine Cloud-NAS. U izboru su Qnap TS-453D-4G i TS-451D2-4G a od Synology DS-920+
Svaka pomoc bi mi dobro dosla i ako sam dosta toga procitao i dalje se ne mogu odluciti za koji.
Hvala
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
13.10.2021
Poruka
8
Qnap je bolje opremljen sa većom mogućnošću za nadogradnju dok je Synology poznatija marka sa malo boljim pogonskim sistemom. Razlika u cijeni je skoro nikakva tako da je rezultat 1:1. Koristim za kućne potrebe, backup, foto, video ...
 
Učlanjen(a)
13.10.2021
Poruka
8
Imam za sada od Western Digital - My Cloud Mirror ali mi je stigao email od WD da od 15.4.2022 prestaje podrska za njega.
Nije vise kompatibilan sa novim My Cloud OS i da od tog datuma vise necu moci prici mojim podatcima online. Zato sam WD eliminirao odmah.
Da mi se nebi tako nesto ponovo dogodilo postavio sam ovo pitanje za pomoc.
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
... necu moci prici mojim podatcima online.
Online? Odakle, gde?

Zato sam WD eliminirao odmah.
WD nije nikakav "izuzeta". Takve stvari ti se mogu desiti bilo kada sa bilo kojom komercijalnom firmom.

Da mi se nebi tako nesto ponovo dogodilo postavio sam ovo pitanje za pomoc.
Uvek na takav uređaj možeš instalirati neku linux/BSD NAS os. I onako su ti komercijalni NAS os-ovi već neki derivat linux/BSD-a.
 
Učlanjen(a)
13.10.2021
Poruka
8
Online? Odakle, gde?
Kada nisam kod kuce preko tableta ili mobilnog telefona. Konpletan pristup ide preko WD servera, a oni su sami naveli u email-u da necu moci externo prici svojim podatcima.

"On April 15, 2022, support for prior generations of My Cloud OS, including My Cloud OS 3, will end. Your device isn’t compatible with critical security updates that are only available for My Cloud OS 5-compatible devices. As a result, you’ll only be able to access it locally. After April 15, 2022, your device will no longer receive remote access, security updates, or technical support. To help protect your content, we recommend that you back up your device, disconnect it from the internet, and protect it with a strong, unique password. Check out our recent My Cloud updates to learn more".
 
Učlanjen(a)
13.10.2021
Poruka
8
Odlucio sam se i kupio Qnap TS-453D-4G i jos 8 GB dodatne radne memorije. Za sada sam zadovoljan sa radom i ispunjava sve moje kucne potrebe (foto,video,backup,pristup podacima online,...)
 
Natrag
Top