Pomoć, računar se sam isključi

Član
Učlanjen(a)
17.05.2010
Poruka
27
Pozdrav, imam jedan problem. Kada uključim računar sve bude uredu dok odjednom se ne restartuje ili kao da ode u sleep mode. Kada ga krene restarotvati, i u biosu ona slova i jedan red tih slova bude nekako necist i dalje kad se pojavi ona ikonica za paljenje windowsa isto necista i kao uflekana bojama i poslije toga samo klik i kao da ode u sleep, monitor se ugasi ali racunar i dalje radi. Mogu ga upaliti samo preko safe mode i onda sve radi ok ali samo kao da nema driver za grafičku i tako kad ga malo pustim da radi i onda ga restartujem on se normalno upali bez te mrljave ikonice windowsa i sve bude ok dok ponovo klik i opet restart i opet ga mogu upaliti samo u safe mode. U zadnje vrijeme i kad ga pustim da radi i uradim restart, ni to vise ne pomaze nego iskljucivo moze samo safe mode. Vadio sam i grafičku i batericu i uradio flash biosa i reinstalirao drivere i obarao sistem ali opet sve isto. Zna li neko lijek?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.347
Proveri ti i HDD sa HD Tune,to je mali program,ali dobar za otkrivanje losih sektora.Samo kad ga pokrenes destikliraj ono Quick,neka uradi spori sken,jeste da traje oko 2 sata,ali sigurno pokaze koliko i da li ima Bad sektora.Ako bude vise od tri bojim se da ne valja.A i pregledaj spojeve od napajanja HDD-a,jer hoce da se cuje taj klik ako nije dobar kontakt,ili zakaci na drugi prikljucak za napajanje.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.146
Proveri ti i HDD sa HD Tune,to je mali program,ali dobar za otkrivanje losih sektora.Samo kad ga pokrenes destikliraj ono Quick,neka uradi spori sken,jeste da traje oko 2 sata,ali sigurno pokaze koliko i da li ima Bad sektora.Ako bude vise od tri bojim se da ne valja.A i pregledaj spojeve od napajanja HDD-a,jer hoce da se cuje taj klik ako nije dobar kontakt,ili zakaci na drugi prikljucak za napajanje.


Njegov problem nema veze sa hard diskom ali imam potrebu ta tebe nešto pitam. Kako si došao do ovog saznanja "Ako bude vise od tri bojim se da ne valja.". Možeš li mi malo pojasniti svoje saznanje odnosno pojašnjenje....
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Baš tako nema to veze sa hddom. Samo grafička je počela da brljavi.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.347
Njegov problem nema veze sa hard diskom ali imam potrebu ta tebe nešto pitam. Kako si došao do ovog saznanja "Ako bude vise od tri bojim se da ne valja.". Možeš li mi malo pojasniti svoje saznanje odnosno pojašnjenje....
Imam jedan HDD koji ima 2 losa sektora i radi bez problema,a imao sam jedan koji je imao vise i nisam mogao da ga povratim i pokrenem.Pa sam posle citao po raznim forumima i ispostavilo se da ako ima vise od tri lose greske na HDD-u nema sanse da se oporavi.Ja sam moj probao sa HD Regeneratorom da oporavim ali mu nije bilo spasa.

Njegov problem nema veze sa hard diskom ali imam potrebu ta tebe nešto pitam. Kako si došao do ovog saznanja "Ako bude vise od tri bojim se da ne valja.". Možeš li mi malo pojasniti svoje saznanje odnosno pojašnjenje....
A za ovaj problem st ima kinderpingvi,imao sam slican i imao sam dva Ram-a od po 1 Gb i ispostavilo se da je jedan bio pri kraju,jer sam vadio jedan po jedan i na tom losem dodje dnekle sa dizanjem sistema i prekine.Onda sam promenio menjanje Ramova i na drugom je radilo sve kako treba.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.146
Imam jedan HDD koji ima 2 losa sektora i radi bez problema,a imao sam jedan koji je imao vise i nisam mogao da ga povratim i pokrenem.Pa sam posle citao po raznim forumima i ispostavilo se da ako ima vise od tri lose greske na HDD-u nema sanse da se oporavi.Ja sam moj probao sa HD Regeneratorom da oporavim ali mu nije bilo spasa.


A za ovaj problem st ima kinderpingvi,imao sam slican i imao sam dva Ram-a od po 1 Gb i ispostavilo se da je jedan bio pri kraju,jer sam vadio jedan po jedan i na tom losem dodje dnekle sa dizanjem sistema i prekine.Onda sam promenio menjanje Ramova i na drugom je radilo sve kako treba.


Ram nemože da bude pri kraju...ako radi onda radi...može biti ispravan ili neispravan...Što se tiče hdd-a, ne pregledaju se samo bad sektori nego i smart gdje hdd upisaosve greške...pregledaju se i spori sektori...i na kraju, hdd može da bude neispravan a da nema niti jednog bad sektora...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.347
Imao sam i takav jedan HDD,bez bad sektora,ali je krcao ispcetka manje pa sve vise dok nije otisao,ali to je mehanicki kvar,a znam i zbog cega,ispao mi je iz ruke jeste sa male visine,ali na sto i od tada je poceo sa tim zvukovima i nije trajao dugo.A za Ram kod mene je ispocetka sporo dizao sistem,pa sam mislio da su virusi,ali ih nije bilo,pa kasnije donekle dodje sa dizanjem i onda restart sam od sebe.Onda sam ja posle duzeg vremena probao to sa pojedinacnim stapom i ispalo je dobro_Onaj koji je bio los nije hteo da digne sistem,a kada je bio uparen,nekad digne bez problema,a to je verovatno prebacivalo na onaj ispravan i sto je najbitnije pokazivalo je da ima 2Gb,ali je samo jedan radio i kada sam ga izvadio posle nisam imao vise problema,stim sto sam kasnije kupio ram od 2Gb,pa posle jos jedan .
 
Natrag
Top