pomoc oko wireless mreze...

Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
6
potrebna mi je pomoc ili savet... uzeo sam adsl modem, kupio bi ruter i wlan usb adapter.. kako bi napravio mrezu ali kako se to spaja na jedan server na koji je povezano 6 racunara..jel moze bezicno ili moram kablovima od tog servera do modema(rutera) i kako to da izvedem,jel komplikovano.
hvala unapred
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2010
Poruka
32
Adsl modem povezes kablom sa ruterom. Wireless ruter salje bezicno signal ali ti kompovi moraju da imaju kartice za wireless(moze i USB kartice). A mozes i da direktno povezes kompove kablom na ruter. Zavisi koliko ti portova ima na ruteru.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
potrebna mi je pomoc ili savet... uzeo sam adsl modem, kupio bi ruter i wlan usb adapter.. kako bi napravio mrezu ali kako se to spaja na jedan server na koji je povezano 6 racunara..jel moze bezicno ili moram kablovima od tog servera do modema(rutera) i kako to da izvedem,jel komplikovano.
hvala unapred

ako imas server znaci da su ti ti racunari vec umrezeni samo je pitanje na koji nacin?
ako imas server onda bi trebalo da znas i osnove umrezavanja,kabal iz adsl modema izvuces do servera trebace ti jedna slobodna lan kartica tj ulaz.onda udjes na tu konekciju koju si doveo do racunara i serujes je tj stikliras opciju za serovanje i trebao bi da imas net na svim racunarima odmah!
ako hoces preko wlana bez kablova da dovedes net do servera postupak je sledeci ubacis usb instaliras drajver i udjes u mrezne konekcije i serujes wireless network i opet imas net na svim racunarima :) (sto kupujes ruter zar nisi dobio adsl sa wirelessom)

Dodato posle 25 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

evo ti primer kako to ide sa wirlles ruterom
Untitled.jpg
sa kablom direktno ti ide isto samo ne serujes wireless nego lan konekciju.serujes tu koja dolazi do servera iz adsl-a!
ako imas drugaciji raspored nebi bilo lose da mi odradis jednu skicu kako izgleda ta tvoja mreza pa ti u tom slucaju mozda predlozim neko bolje resenje.mislim da ces samo baciti pare za wirless ruter i usb,ako postoji mogucnost za povezivanje kablom ja ti ga preporucujem!

imas moju temu http://serbianforum.org/internet/185930-wireless-internet-pitanja-i-odgovori.html pa se javi
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.12.2010
Poruka
32
Ja sam mislio da on hoce bezicno da poveze kompove.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2011
Poruka
5
Problem sa drajverom za usb wireless

Imam problem sa usb wireless karticom "Gembird NICW-U3". Ustvari izgubio sam drajver za nju. Kad sam ga skinuo sa neta on nije hteo da pokrene karticu. Da li fali jos neki dodatak i koji? Molim vas pomozite. Unapred hvala!
 
Natrag
Top