Pomoc oko rezolucije i bitova

Učlanjen(a)
24.05.2011
Poruka
2
Poz, imam problema sa sa desktopom, ne mogu da podesim rezoluciju preko 640x480 i 4bit
2xl814
instalirao sam driver za graficku ali i dalje nece a kad probam da stavim na drugu rezzoluciju i bitove vrati mi na ovo, a u device manageru izbaci mi ovako i ne znam kako da popravim to
2xl8sp
, da li je ovo do graficke ili do cega ?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.347
Reci nam koji ti je OS,a i tvoje slike ja ne mogu da otvorim pa ne mogu tacno da znam kakav je problem
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Pa nisi instalirao driver za chipset, logicno je da grafika ne moze bez njega da radi, pretpostavljam da, sa slike koje si postavio imas Intelov racunar (takozvani SM (Systems Managed) Bus Controller, koji upravlja AGP/PCI-e i ethernet-om).
Najbolje napisi koji model maticne imas, a sa Intelove stranice, konkretno:
Kod:
http://www.intel.com/p/en_US/support/detect?iid=dc_iduu
mozes preuzeti poslednji driver za tvoj chipset, tako sto ces prethodno obavezno instalirati Java i pokrenuti "Check your system for updates" dugme, cime ces prihvatiti Java plugin koji ce dozvoliti instalaciju Intelove aplikacije za skeniranje racunara , kada se zavrsi skenranje, pogledaj sta je preporucio Intel.
Driver za 8500 GT je ovaj:
Kod:
http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/73214/en-us
Ako i dalje budes imao problema napisi ovde model maticne i tacan model tvoje graficke karte, sve podatke mozes naci u programu AIDA64, i iskopiraj ovde
Slika se ovako postavlja:
cLITzty.png
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
24.05.2011
Poruka
2
Reci nam koji ti je OS,a i tvoje slike ja ne mogu da otvorim pa ne mogu tacno da znam kakav je problem
Poz, nije nista pomoglo, Inace maticna ploca mi je gigabyte ga-m56s-s3 Graficka Nvidia geforce 8500gt, ili ovako pise Leadtek winfast px8500 gt. I nije mi nista intelovo. Instalirao sam sa gigabyt-ovog sajta driver za chipset i sada u device manageru su mi svi driveri instalirani, samo na grafickoj kartici stoji neka greska (
This device cannot start. (Code 10)

Click Troubleshoot to start the troubleshooter for this device.) ja nzm sta vise da radim, moguce je i da je crkla graficka posto mi je uvek posle radjenja sistema bila normalna rezolucija i sve radilo normalno.

Pa nisi instalirao driver za chipset, logicno je da grafika ne moze bez njega da radi, pretpostavljam da, sa slike koje si postavio imas Intelov racunar (takozvani SM (Systems Managed) Bus Controller, koji upravlja AGP/PCI-e i ethernet-om).
Najbolje napisi koji model maticne imas, a sa Intelove stranice, konkretno:
Kod:
http://www.intel.com/p/en_US/support/detect?iid=dc_iduu
mozes preuzeti poslednji driver za tvoj chipset, tako sto ces prethodno obavezno instalirati Java i pokrenuti "Check your system for updates" dugme, cime ces prihvatiti Java plugin koji ce dozvoliti instalaciju Intelove aplikacije za skeniranje racunara , kada se zavrsi skenranje, pogledaj sta je preporucio Intel.
Driver za 8500 GT je ovaj:
Kod:
http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/73214/en-us
Ako i dalje budes imao problema napisi ovde model maticne i tacan model tvoje graficke karte, sve podatke mozes naci u programu AIDA64, i iskopiraj ovde
Slika se ovako postavlja:
cLITzty.png
Poz, nije nista pomoglo, Inace maticna ploca mi je gigabyte ga-m56s-s3 Graficka Nvidia geforce 8500gt, ili ovako pise Leadtek winfast px8500 gt. I nije mi nista intelovo. Instalirao sam sa gigabyt-ovog sajta driver za chipset i sada u device manageru su mi svi driveri instalirani, samo na grafickoj kartici stoji neka greska (
This device cannot start. (Code 10)

Click Troubleshoot to start the troubleshooter for this device.) ja nzm sta vise da radim, moguce je i da je crkla graficka posto mi je uvek posle radjenja sistema bila normalna rezolucija i sve radilo normalno.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Dakle instalirao si driver chipseta (nForce je Intelov), mislio sam da imas Intel, inace nije ni bitno.
Ostalo je jos ovo da uradis, idi u BIOS i nadji opciju PnP/VGA ili Assign IRQ to VGA i postavi na Enabled, ako nemas tu opciju, iskljuci komp, izvadi mrezni kabel iz napajanja i skini plocastu bateriju sa ploce na 1 minut i vrati, startuj racunar i tasterom Delete (ili Del) udji u BIOS i vrati podesavanja za vreme, HDD i ostale uredjaje.
Ako opet nema promene, mozes da flashujes BIOS, skines sa sajta poslednji BIOS (tamo gde si skidao Driver) i na flashku koja je formatirana u FAT32 ili FAT16 samo iskopiraj BIOS file (naravno prvo raspakuj BIOS iz 7zip ekstenzije) i taj ektraktovani file prebaci samo na prazan flash.
Restartuj racunar i kada se pojavi POST pritiskaj taster End, treba da se pojavi Q-Flash Utility, tasterima gore-dole pronadji svoj USB Flash i selektuj BIOS file i Enter, kada te pita "Are you sure to update BIOS?" potvrdi sa Yes i lupi enter, sacekaj da se update-uje, kada zavrsi pritisni bilo koji taster, zatim tasterom Esc i Enter, restartuj komp i vidi ima li promena.
U krajnjem slucaju moze biti problem i do same graficke karte, da je neispravna, ipak je dosta stara, pozajmi od nekog graficku da probas i da budes na cisto sa njom
 
Natrag
Top