Član
Učlanjen(a)
09.07.2012
Poruka
3
Pozdrav,nov sam na forumu i potrebna mi je pomoc,naime,planiram kupovinu bazena koji bih stavio na terasu iznad garaze.Ono sto mene brine jeste tezina bazena od 11 tona kad je bazen napunjen 80%.Nacrtao sam u paint-u sliku ploceploca.jpg
.sivo je serklaz 20x20,sa leve strane je stub od betona armiran desetkom takodje siv(stub nosi kuku za flasincug u garazi)dimenzija 20x60cm dugacak oko 4m,crveni kvadrati oznacavaju polozaj nosecih stubova dimenzije 20x20cm,zuto je oznacen prostor ispunjen fert gredicama i puniocima.preko svega toga je stavljena armaturna mreza i sve je zaliveno betonom.Precnik bazena je 4,5m i zanima me da li ploca moze da nosi tu tezinu i ako moze gde bi bilo idealno mesto za bazen,pozdrav!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
9.187
Svaki odgovor na tvoje pitanje bi bio u najmanju ruku neozbiljan i neodgovoran bez stručnog statičkog izračuna jer ipak se radi o ...11 tona.
 
Član
Učlanjen(a)
09.07.2012
Poruka
3
poznato mi je to da potreban proracun,ja sam po struci masinac a u gradjevinarstvu sam totalni laik pa sam zato potrazio pomog da posle ne bude.....
 
Član
Učlanjen(a)
12.06.2010
Poruka
6
Fert strop i nije bas pogodan za ovu vrstu opterećenja posebno ako su uzete neke standardne gredice iz kataloga u odnosu na raspon koje su izračunate za pokretno opterećenje za stambene prostorije od 2-3kN/m2. Sve zavisi od količine armature u fert gredicama, bez tog podatka nemoguće je odrediti nosivost ploče.
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2010
Poruka
141
Може ли овај цртеж да се направи у кеду, па да имамо тачне димензије. Такође би и пројекат, ако постоји био од користи. Ја бих урадио прорачун на то додатно оптерећење ради провере наравно, али мислим да су шансе мале да гаража може да издржи ову врсту оптерећења, плус људи који би користили исти, плус назовимо то опрема која се носи на купање.
Ако може цртеж, и подаци у вези арматуре у гредама па да поченмо.
позз
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
17
Prijateljski savet: Bolje plati jednog građ. inženjera da ti to izračuna nego da ... bude kasno.
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2010
Poruka
141
Prijateljski savet: Bolje plati jednog građ. inženjera da ti to izračuna nego da ... bude kasno.

Ти си грађевински инжењер, понуди човеку лепо цифру, и одради посао. Ја могу да урадим статику, прорачун, и за то ми је потребно оно што сам поставио у претходном посту.
Ако је тема још активна, нека се човек јави.
поз
 
Učlanjen(a)
09.09.2009
Poruka
5
Pozdrav,nov sam na forumu i potrebna mi je pomoc,naime,planiram kupovinu bazena koji bih stavio na terasu iznad garaze.Ono sto mene brine jeste tezina bazena od 11 tona kad je bazen napunjen 80%.Nacrtao sam u paint-u sliku plocePogledajte prilog 27648
.sivo je serklaz 20x20,sa leve strane je stub od betona armiran desetkom takodje siv(stub nosi kuku za flasincug u garazi)dimenzija 20x60cm dugacak oko 4m,crveni kvadrati oznacavaju polozaj nosecih stubova dimenzije 20x20cm,zuto je oznacen prostor ispunjen fert gredicama i puniocima.preko svega toga je stavljena armaturna mreza i sve je zaliveno betonom.Precnik bazena je 4,5m i zanima me da li ploca moze da nosi tu tezinu i ako moze gde bi bilo idealno mesto za bazen,pozdrav!

Fert gredice ovo ne mogu da izdrze.Mora biti puna ploca sa dvostrukom armaturom,ploca debljine min. d=20 cm sa arm.mrezom Q 131 u dva nivoa.Sto se tice stubova morali bi se ojacati sa bar ruskom armaturom - rebrasta fi 18 ili 22 mm.Zatim temelji se moraju ojacati , na svakom stubu odraditi temelj samac i povezati kontra gredom.Sve ovo bi te kostalo mnogo,zato ti je moj savet,ako imas mesta u blizini podigni novi objekat u zemlji ali po propisu.Moras ici sa punom plocom,stubovima temeljima itd.Nikako fert gredice.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
17
Ти си грађевински инжењер, понуди човеку лепо цифру, и одради посао. Ја могу да урадим статику, прорачун, и за то ми је потребно оно што сам поставио у претходном посту.
Ако је тема још активна, нека се човек јави.
поз

Hvala kolega za ponudu oko saradnje, ali kako je sanjajdonaciju lepo napisao :
Fert gredice ovo ne mogu da izdrze.
Trebalo bi uraditi dosta stvari i na kraju bi ispalo skuplje nego da se napravi novo.
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2010
Poruka
141
То онда значи да је тема већ за закључавање, а ми је ширимо без потребе.:)
 
Natrag
Top