Pomoć oko kupovine grafičke kartice

Član
Učlanjen(a)
28.11.2011
Poruka
225
Drugari pozdrav,
hteo bih kupiti polovnu grafičku karticu pa mi je potreban vaš savet ,
pri kupovini pošto se nerazumem dovoljno.
Pc je sledeci :
Maticna MSI A320M-A Pro Max
Memorija DDR4-2666 2x4GB Crucial CL19 dual ch.
Procesor AMD AM4 Ryzen 3 2200G
Igrale bi se malo igrice i to je to.Znam da nije bas full top konfiguracija ali za svoje potrebe
za sada ne treba mi nista skuplje jer nisam pri parama.
Kasnije bi dodao jaču memoriju.Nasao sam sledeće grafičke :

1. Sapphire Pulse Radeon RX-550 4gb GDDR5 za -100eura
2. Asus GeForce GTX-750ti Strix OC Edition 4gb GDDR5 - 75eura
3. Gigabyte Radeon R9 380 Gaming G1 4gb GDDR5 - 100eura

Ako moze vaš savet da li uzeti nešto od ove tri gore.
Budzet mi je 100 eura. Hvala unapred.
 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
408
Gigabyte Radeon R9 380 Gaming G1 4gb GDDR5

Ubaci ovede svoju konfu pa vidi.

 
Član
Učlanjen(a)
28.11.2011
Poruka
225
Rx 550 takodjer nije za baciti :)
Nasao sam novu za 159eura + postarina.
rx550
Da li ce to raditi ok na moj Pc za neke igrice u low ili medium podesavanju ?
Ili da sacekam jos malo i dodam +70eura i pazarim 1050-ti 4gb takodje nova.
Nemacka je upitanju.Drugar bi mi pazario i poslao po prijatelju.
Opet nekako mi je to sigurnije nego da pazarim kod nas polovnu koja je rudarila u 80% slucajeva.
 
Član
Učlanjen(a)
28.11.2011
Poruka
225
@Bora1961 mi je postavio link za proveru konf.itd i kada ukucam moj procesor,mem. i rx550
izadju sledeci rezultati:

Bottleneck calculator​

Average bottleneck percentage: 21.19% (GPU bottleneck)​

*This result is based on average CPU and GPU usage from different programs and games. It changes based on operating system, background processes activity and targeted applications. This result is not universal and changes based on differences in hardware and software enviroments. Please do not use this calculator primary as decision maker than as helping tool to understand performance correlations between different components.​

Your graphic card is too weak for this processor on 1080p resolution​

AMD Ryzen 3 2200G (Clock speed at 100%) with AMD Radeon RX 550 (Clock speed at 100%) x1 will produce 21.19% of GPU bottleneck on 1080p resolution. Everything over 10% is considered as bottleneck.

Usko grlo kako bi rekli strucnjaci iz ove branse.Dok su rez. od 1050-ti mnogo bolji.
Naravno ovo je samo na papiru treba videti i u praksi sto bi se reklo....ne treba uzeti 100% sve zdravo za gotovo.
U svakom slucaju treba razmisliti dobro...kasnije cu zamenuti memoriju za 2x8gb dual ch. 3200.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Obrati pažnju i koje napajanje je u kompu.
Sa te strane od ponuđenih najzahvalnija je 1050Ti jer ne zahteva dodatni naponski konektor i vuče najmanje struje

Inače za taj CPU (APU), preporuke bi bile redom:
GTX 1660 Ti
RX 570
GTX 1050 Ti
(i/ili neke među varijante)

Problem je što unazad neko vreme cene nemaju veze sa mozgom, pa šta nađe povoljnije i koliko je spreman da plati...
 
Član
Učlanjen(a)
28.11.2011
Poruka
225
@Bocky72
Hvala drug na savetima.Izvini sto kasnije odgovaram nisam ulazio 3 nedelje na Pc zbog obaveza.
Cene su kao benzin danas :) gledao sam malo po netu i youtube neke recenzije i za moj dzep i skromnu masinu
isao bi na polovnu gtx 1050ti ili 1660ti koja je malo skuplja...ali nema je bas po oglasima.
Naravno da je novo uvek bolje ali nemam toliko novaca za novu kartu odvojiti.
Mozda da razmislim da zamenim i mem. sa 2x8umesto sadasnjih 2x4.
To mi je bila greska sto nisam odmah uzeo veci ram ali nisam imao dovoljno novca :(
 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
408
@Bocky72
Hvala drug na savetima.Izvini sto kasnije odgovaram nisam ulazio 3 nedelje na Pc zbog obaveza.
Cene su kao benzin danas :) gledao sam malo po netu i youtube neke recenzije i za moj dzep i skromnu masinu
isao bi na polovnu gtx 1050ti ili 1660ti koja je malo skuplja...ali nema je bas po oglasima.
Naravno da je novo uvek bolje ali nemam toliko novaca za novu kartu odvojiti.
Mozda da razmislim da zamenim i mem. sa 2x8umesto sadasnjih 2x4.
To mi je bila greska sto nisam odmah uzeo veci ram ali nisam imao dovoljno novca :(
Tacno je sta si napisao ali.
Ukoliko kupis povoljnu kartu, koja navodno nije rudarila, pukao si mnogo vise para od onih koje si hteo izdvojiti.
Jer ovo je ipak Srbija, svi su preposteni :) .
 
Natrag
Top