Pomoc oko kamere

Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Koliko sam razumeo radi se o nadzornoj kameri, proizvođač LG. Svaka se, pa sigurno i ova, može povezati sa monitorom, TV-om ili, preko video kartice, sa računarom. Kakve ste priključke/kablove/ dobili uz tu kameru? Ako je samo sa BNC konektorom onda je potrebno nabaviti prelaz na S-video, VGA, koaksijalac, ili slično (zavisi od uređaja na koji će kamera biti priključena). Ako se kači na PC (neki stariji modeli su radili samo preko fire-wire kartice), onda se instalira odgovarajući softver uz pomoć kog će slika biti snimana i skladištena na HDD-u. Softveri za ovakve kamere se podešavaju i to obično tako da snimaju po frejmovima, da bi zauzeli manje mesta na hardu.

Sama kamera se montira na zaštićenom mestu (nastrešnica, hodnik) ne direktno izložena suncu, uz ovakve kamere obično ne idu motion detector (koji kameru aktivira samo na registrovan pokret) i alarm (diže uzbunu kod detektovanog pokreta, a savremeniji imaju više opcija). Ne znam da li je kamera opremljena night vision sistemom, a mislim da nije, te bi uz nju morao da se montira i odgovarajući reflektor za noćno snimanje.
 
Natrag
Top