pomoc oko grafike geforce 9800 GX2

Član
Učlanjen(a)
02.02.2013
Poruka
7
dali neko moze da mi pomogne oko ove grafike radi se u tome sto na grafici ima 6 pin ulaz i 8 pin ulaz e pa sad dali ona moze da radi i bez tog napajanja sa pinovima ili nemoze
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Nemoze da radi bez dodatnog konektora, moras staviti oba konektora, koje konektore imas iz napajanja?
Koje napajanje imas, napisi model, pa da vidimo da li je uopste dovoljno za tu graficku, ta grafika vuce 200W kada je u full loadu, sto znaci da moras imati min. 30A na +12V1 i +12V2 da bi sistem stabilno radio, odnosno neko brand napajanje, kineska obidji.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ako imas oba, onda to nije problem, samo proveri dobro da taj 8-pinski konektor nije za maticnu plocu namenjen, treba da izgleda ovako:
pcie8.jpg

a taj 6-pinski je sigurno EPS za PCI-Express, razlikuje se fizicki, a i po tome, sto 8-pinski EPS ima zute 3 x +12V i 5 x GND crne kablice, a ti imas 8-pinski ATX konektor za maticnu (tj. CPU) i on ima 4 zuta i 4 crna i moze se rastaviti na pola (dobija se 2x4-pinski CPU konektor), evo kako izgleda adaptacija za 8-pinski na 6-pinski konektor za EPS PCI-E:
431176971_199.jpg

Dakle 8-pinski isto ima kao i 6-pinski 3 zuta kablica za +12V, s tim sto je poslednji kablic GND (tj. masa)
Dakle trebaju ti konektori kao sa ove slike (naravno ne spojeni ovako vec koji idu iz napajanja posebno), a ja mislim da je to napajanje slabo za tu grafiku, moras kupiti drugo napajanje od min. 550W pa na vise, to je stara grafika i dosta trosi struje
 
Član
Učlanjen(a)
02.02.2013
Poruka
7
a dali moraju oba pinska kabla da uguram u grafu ili moze da radi na jedan od ta dva
 
Član
Učlanjen(a)
02.02.2013
Poruka
7
e sad mi reci koliko je dobra ta grafikia da ne kupujem bezveze napajanje drugo dali vredi to
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Po pravilu trebaju oba, grafika je dosta jaka, pogotovo u to vreme kada se pojavila (2008. godine). preporucena snaga napajanja za nju je 550W brendiranog napajanja (Chieftec, CM, Corsair, Seasonic, LC power itd), dakle napajanja koja imaju veliki koeficijent efikasnosti 80%+.
Da bi dobio max. iz te grafe, trebaju oba konektora, u suprotnom pri visim rezolucijama, detaljima, Anti-Aliasing i PhysX, moze doci do nestabilnosti sistema i sl.
Ta grafika je zaista odlicna, cak i za danasnje vreme, ima Dual-GPU, 512-bit sabirnicu i 1Ghz brzinu GDDR5 RAM-a, 256 CUDA jezgara, GPU Clock 600Mhz i Processorski klok 1500Mhz.
Medjutim za danasnje uslove koristi bas dosta snage, s obzirom da ne daje te performanse, jer trosi koliko i GTX680, a znatno je GTX 680 bolja jer ima vise od 10x vise CUDA jezgara.
Moja ti je preporuka, ako vec neces da kupujes napajanje od gotovo 50 i vise evra, onda nju prodaj i dodaj jos nekih 60 do 80 evra za noviju grafiku tipa GTX 650 Ti, 660 ili nesto iz radeon hd 6850 ili 7790, 7850 modela, zavisno sta zelis, ali sve ove mogu da se nose sa tom starom 9800 gx2, koji ima zastareo interface i openGL2.1 (novije imaju noviji Shader i openGL 4.1-2).
 
Član
Učlanjen(a)
02.02.2013
Poruka
7
ja je stavim na napajanje i samo ubodem konektor od 6 pin ali nepokazuje sliku znaci potrebna su ta 2 konektora od 6 i 8 pin da bi upalila
 
Natrag
Top