Pomoc oko DVD- Burnera

Član
Učlanjen(a)
20.03.2010
Poruka
4
Dobar Dan svima!
Pisem ovo jer sam naisao na problem koji nemogu sam resiti pa bih molio za resenje.Naime radise o sledecem:Na poslu na PC-ju imam DVD drive
LG - GH20NS15 medjutim neki manijak je pokusao abdejt na hardveru i posle toga DVD drive ne radi uopste.Sad Windows pokazuje da imam DVD drive
HL-DT STDVDRAM GH12L CORO. Program koji koristim IMG - Burn nece da ga perozna,odnosno DVD drive uopste ne radi, kao da je mrtav.Kako da povratim predhdno setiran Hardver( DVD drive )?
Molio bih ukoliko neko ima iskustva oko ovakvog problema neka podrobnije objasni.
ZAVALJUJEM se svima koji bi mogli pomoci.
HVALA!
POzzzzzzzzz
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
koliko sam razumio pokusao je da uradi update na LG-ju. da stavi novi firmware i stavio pogresan. probaj vratiti prijasnje stanje sa sistem restore na dan prije nego sto je to uradio i onda probaj. inace prvi put cujem da se moze rezac updejtovati.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ta budala je instalirao pogreshan (za drugi model DVD-RW) Firmware (ili driver).
Da bi ga reinstalirao ides u device manager, nadjes uredjaj koji ne radi i izvrsis Roll Back driver-a, i on ce vratiti stari, restart-ujes masinu i to je to.
Ako ne budeo hteo da radi, nadji original driver za njega na net-u i isto ides u Device Manager-u, samo click na opciju Update driver.
da bi dosao do ovoga prozora ides:
Control Panel\System\Hardware\Device Manager i ides u padajucem meniju DVD\CD-Rom(nadjes uredjaj koji treba) Drives tu kliknes(2x) i ides na driver i tu ti je sve sto sam gore napisao.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
nikad uz rezac nisam dobio instalacioni cd sa drajverima, zato sto se za rezace neprave drajveri. samo firmware. ovaj novi mora skinuti ili naci originalni za svoj rezac pa staviti. sedmica ima opciju vracanja na stare , ako otkaze rezac na novim postavkama. vise sam skoro zaboravio kako ide na xp-u
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Crysis to je OK, ali windows sam pravi "driver" uz pomoc firmware-a, zato je najbolje da nadje original Firmware ili da proba na Roll Back Driver-a(iz sistema koji mu je Windows dodelio).

Dodato posle 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Jer pored Dugmeta Roll Back Driver pise:
If the device fails after updating the driver, roll back to previously installed driver.
(Ako je uredjaju dodeljen neispravan drajver, povratite ga prethodno instaliranim-dodeljenim).
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top