"Policajci mi bez razloga zaplenili 56.000 evra i 16 dana ih ne vraćaju"

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Invalid Milan Tumara traži da MUP istraži drskost policije

"Policajci mi bez razloga zaplenili 56.000 evra i 16 dana ih ne vraćaju"




Izvor: Blic NIKOLA ŠEVIĆ | 21. 07. 2011. - 00:02h | Foto: F.B.

BEOGRAD - Milan Tumara, vojni invalid iz Obrenovca, tvrdi da mu je obrenovačka policija 5. jula oduzela 56.000 evra i da, uprkos proceduri i propisima, nije vratila taj novac. Od nadležnih organa MUP-a Srbije Tumarin advokat zatražio je da ispitaju ovaj slučaj i vrate novac njegovom klijentu.

160421_masa8698_f.jpg
Milan Tumara

- Vraćao sam se automobilom u selo Draževac iz Obrenovca, gde gradim kuću. Ispred mene je bio kamion koji je selio moje stvari iz stana u Obrenovcu, a sa mnom u društvu moj kum i zajednički prijatelj. Pre polaska, iz stana sam uzeo novac jer mi je bio potreban da platim majstore, a i da ostatak sutradan odnesem u banku. Policijska patrola nas je u jednom trenutku zaustavila uz obrazloženje da je u gradu opljačkana pošta. Od tada kreće maltretiranje - priča Tumara.

Jedan od policajaca pitao je našeg sagovornika da li ima novca kod sebe, na šta mu je Tumara odgovorio potvrdno.


Provera za 24 časa
Tumarin advokat Mirko Tripković tvrdi da se “poreklo novca može proveriti za najviše 24 sata”. “Ako se u tom periodu ispostavi da novac nije potekao od krivičnog dela, on se mora odmah vratiti vlasniku. Sve ostalo je stvar neznanja, samovolje ili kriminala”, kaže advokat Tripković.
 
Natrag
Top