Poginula sa ćerkom na godišnjicu smrti muža

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Poginula sa ćerkom na godišnjicu smrti muža

Autor: Nebojša Radišić

kamion-nesreca-x.jpg


Majka i ćerka, Biljana (56) i Ivana (21) Holender iz Kragujevca, koje su prekjuče poginule u blizini Topole, stradale su na isti dan kada je pre sedam godina umro Radmilo Holender, Biljanin muž, a Ivanin otac.

One su pošle iz Beograda da mu odaju pomen, ali su automobilom „folksvagen polo”, koji je vozila Biljana, skrenule u suprotnu traku kolovoza i podletele pod kamion FAP koji je vozio Miroslav Milovančević.
Nesrećne sudbine porodica Holender i Milovančević preplele su se na deonici puta od Topole ka Aranđelovcu, na kojoj je vozač kamiona 24 godine ranije na isti način izgubio suprugu i osmogodišnju ćerku. Putem, na kome mu se pre toliko godina dogodila neopisiva tragedija, Milovančević je prevozio betonske bandere za elektrodistribuciju od Malog Požarevca ka Topoli. U 12 časova video je kako „polo” skreće na njegovu kolovoznu traku i ide pravo na kamion.
- Vikao sam da zakoče, stanu, iako je bilo jasno da ne mogu da me čuju. Video sam devojku kako spava na mestu suvozača. Zgazio sam na kočnicu, ali nisam mogao da se pomaknem dalje od bankine puta. Sve je trajalo nekoliko sekundi i njihov auto je podleteo pod moj kamion. Izašao sam odmah iz kabine, pozvao Hitnu pomoć. Devojka se nije pomerala, a majka je naslonila glavu na volan - priča šokirani Miroslav.
U stanu porodice Holender u naselju Bubanj juče je vladala tuga. Mnogobrojni rođaci, prijatelji dolazili su da saučestvuju u bolu ove porodice.
- Poslednji put sam čula majku desetak minuta pre nesreće. Zvala sam je na mobilni telefon i rekla mi je da ona i Ivana uskoro stižu u Kragujevac i da ćemo zajedno biti na groblju, da ocu upalimo sveću - priča Olja, druga ćerka Biljane Holender, koja je na isti datum za sedam godina ostala bez oca, majke i sestre.
Olja, koja živi u naselju Petrovac, kaže da ih je o nesreći obavestio komšija.
- Nismo verovali. Zavijeni smo u crno. Ivana je bila student sociologije i tog dana je polagala važan kolokvijum. Moja sestra je spavala, tako mi je majka rekla kada smo se čule poslednji put - priča Olja.
Njena sestra Ivana, koja je živela sa majkom, bila je svestrana ličnost. Osim studija, bavila se i slikarstvom, fotografijom, pisala pesme. Imala je više zapaženih izložbi. Majka i ćerka, Biljana i Ivana Holender, biće sahranjene u nedelju na Varoškom groblju.
A Miroslav Milovančević sa suzama u očima priseća se tragedije.
- Mnogo mi je teško i žao jer znam šta ta familija preživljava. Posle moje tragedije ostala mi je ćerka koja je Ivanino godište. I moja žena i ćerka su stradale kada je njihov automobil podleteo pod kamion. Moja bol je dvostruka i ne znam kako ću da se oporavim posle svega što me je snašlo u životu - priča i plače Miroslav.
 
Natrag
Top