Podmetnuta bomba u kući uz Dom zdravlja

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Drama u novosadskom naselju Podbara

Podmetnuta bomba u kući uz Dom zdravlja




Izvor: Blic Ana Lalić | 26. 11. 2010. - 00:02h | Foto: S. Vojnović

Novi Sad - Na prozoru privatne kuće na novosadskom naselju Podbara juče po podne otkrivena je ručna bomba “kašikara”. Osigurač bombe je bio izvučen iz ležišta, a na “kašiku”, koja sprečava da bomba momentalno eksplodira, postavljeno je parče cigle. Bomba se nalazila na spoljnom prozoru kuće koja deli dvorište sa Domom zdravlja, zbog čega je policija evakuisala sve stanare okolnih kuća, kao i pacijente i lekare iz ambulante.
94157_1010-bomba-foto-s-vojinovic_f.jpg

Policajac odnosi bombu


- Osigurač je bio u potpunosti izvučen, a na njegovom mestu se nalazila cigla. Eksplozija, koja bi sigurno raznela veći deo kuće, ali i ambulante, sprečena je samo srećom, s obzirom na to da je i malo jači vetar mogao da aktivira napravu - rekli su pripadnici kontradiverzione jedinice novosadske policije koji su obezbeđivali lice mesta, dok je jedan od njih deaktivirao bombu. Vest o bombi koju je, kako sumnja policija, postavio neko ko se razume u eksploziv dojavila je vlasnica kuće Jelena Pušeljić.

- Šila sam zavese i prišla kuhinjskom prozoru kako bih izmerila dimenzije, tada sam na simsu ugledala neku napravu umotanu u sunđer. Odmah sam pozvala sina, koji je rekao da je u pitanju bomba. Čak se i videlo da je osigurač delimično izvučen - uznemireno priča Pušeljevićeva, napominjući da ne može ni da pretpostavi ko bi njenoj porodici želeo da postavi bombu. S obzirom na to da se naprava nalazila na delu kuće koji je svega metar udaljen od ambulante, pripadnici kontradiverzione jedinice odmah su ispraznili sve ordinacije, ali i obližnje kuće u Ulici Jug Bogdana.



- Nisam mogla da poverujem kada su nam rekli da moramo da odemo jer je u dvorištu bomba. Mislila sam da je u pitanju lažna dojava, - kaže Novosađanka koja je čekala pregled u ambulanti. Budući da je u Domu zdravlja u tom momentu bila smena lekara, u čekaonici nije bilo puno ljudi. Lekari su, zajedno sa stanarima okolnih kuća, strpljivo sačekali da se demontira bomba.
 
Natrag
Top