Podešavanje Windows XP firewall-a

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Softver ili uređaj koji ima namenu da onemogući neovlašćen pristup računaru ili delu mreže naziva se mrežna barijera firewall. Firewall treba podesiti tako da omogući samo one konekcije koje inicira korisnik računara (outbound). Omogućavanje uspostavljanja dolaznih konekcija (inbound) umonogme umanjuje bezbednost računara.
Pre prvog povezivanja računara na Internet preporučuje se uključivanje firewall-a sa podešavanjem da odbija sve dolazne konekcije (inbound).
Ukoliko vaš računar radi pod Microsoft Windows XP Professional operativnim sistemom, već ima ugrađenu zaštitu od neovlašćenog udaljenog pristupa. Ukoliko imate Microsoft Windows XP SP2, vaš firewall je već automatski podešen da odbija sve dolazne konekcije (inbound). U slučaju da koristite neki drugi operativni sistem morate instalirati neku drugu mrežnu barijeru (firewall). Takođe, većina softvera za zaštitu od malicioznog koda sadrži softverski firewall.
Kao sastavni deo Windows XP operativnog sistema (Home i Professional varijante), nalazi se Internet Connection Firewall. Njegovim korišćenjem moguće je sprečiti većinu napada koji mogu doći do vašeg računara mrežnim putem (kao što je naprimer crv Blaster). Sledi kratko uputstvo za podešavanje Windows Firewall-a na vašem kućnom računaru.

  • Pokrenite Start -> Settings -> Control Panel... broj 1







  • Izaberite Security Center...broj 2


c7at4j2.jpg

  • a zatim Windows Firewall...broj 3






Izvršite sledeća podešavanja:

  1. izaberite On (recomended),
  2. izaberite Don’t allow exceptions pa zatim
  3. kliknite na dugme OK... broj 4


cBIpdoy.jpg

 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF........

:download:


[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!860&authkey=AAqG3TJXMsMqqDY" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]


 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruka
32
Imam jedno pitanje .Uz Velike Pohvale za tvoje znanje o racunarima,hteo bih da pitam; Ja imam XP Professional SP 3,i iskljucen mi je firewall,uz obrazlozenje,da mi ne treba ukjlucen jel imam Nod Eset Smart Sicyrity, i da on odradjuje te stvari ,a firewall kao samo koci net.Jel to istina ?? i jel bi hteo da mi ti preporucis ,dali da ostavim tako ili da ukljucujem firewall ? Hvala unapred i pozdrav
 
Natrag
Top