Pobeđujem ako me DPS kandiduje

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Pobeđujem ako me DPS kandiduje








Podgorica -- Predsednik Crne Gore Filip Vujanović veruje da bi pobedio na predstojećim predsedničkim izborima u toj državi, ako ga DPS ponovo kandiduje na tu funkciju.


vujanovic.jpg



On je kazao da će prihvatiti kandidaturu za predsednika Crne Gore ukoliko to bude stav DPS, ali je spreman i da podrži nekog drugog kandidata ako tako odredi ta partija.

"Prognoza je medija da, ukoliko ja budem predsednički kandidat, da ću sigurno pobediti. Tako mislim i ja", rekao je Vujanović novinarima u Bijelom Polju, gde je prisustvovao svečanosti povodom Dana te opštine.

On je dodao da će DPS uskoro odrediti kandidata te stranke na predsedničkim izborima u Crnoj Gori, koji će se održati na proleće.

"Uskoro ćemo videti šta će DPS odlučiti. Ukoliko se odredi za mene, ja ću to poštovati, a ako se opredeli za nekog drugog kandidata - imaće moju podršku", kazao je Vujanović.

U crnogorskoj javnosti postoje oprečna mišljenje da li Vujanović ima pravo na još jedan predsednički mandat. On je do sada dva puta biran za crnogorskog predsednika, ali postoji dilema da li mu se računa prvi mandat, s obzirom da Crna Gora tada nije bila nezavisna država.

Vujanović je, prema istraživanju javnog mnjenja, trenutno najpopularniji političar u Crnoj Gori, a podjednako uživa poverenje i Crnogoraca i Srba.

Socijaldemokratska partija, manji partner u vladajućoj koaliciji, medjutim smatra da Vujanović nema zakonsko pravo na još jedan predsednički mandat. Upitan kako komentariše najavljeno učešće lidera Demokratskog fronta Miodraga Lekića na predsednički izborima, Vujanović je kazao da nema poseban stav o tome.

"Ne mislim ništa o njegovoj kandidaturi, kao što on ne misli ništa o mojoj eventualnoj kandidaturi. Ono sto me, s druge strane, veoma raduje, jeste da opozicija ima korektan odnos prema meni kao predsedniku države", naveo je on.

Prema zakonu, predsednik Skupštine Crne Gore Ranko Krivokapić dužan je da raspiše predsedničke izbore najkasnije 120 dana pre isteka mandata aktuelnom predsedniku. To znači da Krivokapić mora raspisati predsedničke izbore do 20. januara, a oni se moraju održati najkasnije do 20. maja.



Izvor:
B92.net
 
Natrag
Top