Pljevlja: Šamar za novinara

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Pljevlja: Šamar za novinara













Izvor:
Novosti.rs








PLjEVLjA - Novinar lokalne RTV Pljevlja Milo Džaković fizički je napadnut u petak na radnom zadatku u prostorijama gradskog stadiona dok je pokušavao da snimi prilog najave fudbalske utakmice Rudar - Grbalj, koja se igra u subotu.

Na njega je, nakon što je novinaru prethodno uputio uvrede, nasrnuo Radmilo Mitrović, potpredsednik FK Rudar, i tom prilikom mu zadao udarac otvorenom šakom desne ruke u predelu leve jagodične kosti.


reg-cg-napadnut-novinar_310x186.jpg



Teži incident su sprečili trener i pomoćnici trenera FK Rudar, kao i fudbaleri koji su se tu zatekli.

Prema izjavi novinara Džakovića, on je sa kamermanom RTV Pljevlja, nakon što se dogovorio sa trenerom Rudara Draganom Radojičićem, došao na gradski stadio da uzme izjavu od njega.

Ispred stadiona prilikom prolaska pored njih Mitrović im je dobacio: "Zabranjeno vam je da uzimate izjave od bilo koga iz Rudara."
Džaković je nakon toga otišao do njega da ga pita zbog čega ne može da uzme izjavu. Na to mu je, prema izjavi koju je Džaković dao u policiji, potpredsednik Rudara odgovorio: "Kad ste poslednji put napravili nešto o Rudaru?"

- Kazao sam mu da ako je neko bio korektan prema FK Rudar i gotovo uvek izveštavao o klubu, to je bila Televizija Pljevlja - objašnjava Džaković i dodaje da je Mitroviću saopštio da će na TV Pljevlja kazati da je on zabranio da se igrači ili trener oglase povodom utakmice Rudar - Grbalj i dodao da će to isto uraditi u dnevnim novinama "Dan", čiji je dopisnik.

- On je ustao i rekao "Ti ćeš meni da pretiš, p.... jedna", krenuo hodnikom prema meni ali su ga zadržavali trener Dragan Radojičić i pomoćni trener Srđan Kljajević - kaže Džaković. - Mitrović se tada njima otrgao, prišao mi i udario me otvorenom šakom - dlanom u predelu leve jagodične kosti - kaže novinar koji je nakon toga policiji prijavio ceo slučaj.

Džaković je posebno istakao da je imao korektnu saradnju i sa predsednikom kluba Duškom Šarićem dok je ovaj bio na slobodi i da je lično od njega mogao da dobije svaku informaciju u svakom trenutku.

On očekuje i da je prava prilika da se fudbaleri i treneri pred javnošću pokažu jer ima saznanja da je veliki pritisak vršen na njih nakon nemilog događaja.


 
Natrag
Top