Plinska boca raznela pola kuće

Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
933
KRAGUJEVAC 04. 07. 2010
PRESS

Plinska boca raznela pola kuće
U strahovitoj eksploziji koju je preksinoć oko 22 sata izazvala plinska boca teško je povređen stanar kuće u kragujevačkom naselju Bresnica, kineski državljanin Hong Šui (25)


1302.jpg

Kao da je pala bomba... Zgrada u kragujevačkom naselju Bresnica

Mladić nije životno ugrožen, ali je zadobio teške opekotine. U nesreći je lakše povređen i vlasnik kuće Slavko Radosavljević (77), koji je u vreme detonacije spavao na spratu iznad, pa je zajedno sa krevetom propao u suteren.

Pretpostavlja se da je iscureli plin eksplodirao od varnice nakon što je povređeni ušao u sobu i upalio svetlo. Eksplozija je raznela pola kuće, a cigle i crep su bombardovali komšijska dvorišta u tri ulice okolo.

Letelo na sve strane

Do nesreće je došlo neposredno po povratku sa posla kineskih državljana u kuću koju su iznajmili u ulici 15. majevačke brigade u naselju Bresnica. Iz prodavnice u kojoj rade, kući su se vratili povređeni Hong Šui, njegova sestra Vong Ju i zet Vong Šeng sa dvoje dece, devojčicom od dve i po godine i dečakom od 13 meseci.

- Bio sam sa ženom i decom, parkirao sam automobil u trenutku kada je Hong već ulazio u kuću. Prolomila se strahovita eksplozija i dok sam podigao glavu, stvari su već letele po dvorištu, a cigle padale na krov auta. Potrčao sam ka kući i kraj izvaljenog štoka od vrata pronašao Honga. Tek u dvorištu sam video da je krvav i da ima strašne opekotine. Iz ruševina sam izvukao i našeg gazdu, koji je posle eksplozije sa sprata propao kod nas u suteren - objašnjava Vong Šeng.

Prema mišljenju vatrogasaca, nesreća se najverovatnije dogodila zbog neispravne boce iz koje je plin, po svemu sudeći, curio čitav dan. Kada je nesrećni mladić došao kući i pritisnuo prekidač da uključi svetlo, mikrovarnica je izazvala eksploziju. Raznela je dva zida kuće u dužini od oko 18 metara. Treći zid bi mogao da padne svakog trenutka, pa je cela građevina pred rušenjem. Inače, dvorište kuće juče je bilo pokriveno garderobom, delovima šporeta, nameštajem i igračkama nesrećnih stanara. Komšinica iz ulice Svetlana Kojić kaže da je zvučalo kao bombardovanje.

1301.jpg

Još su u šoku... Rođaci nastralog Hong Šuiia

- Tresle su se kuće u tri ulice okolo, a crep i daske leteli su na sve strane. Stradali su i parkirani automobili, na koje su padale cigle. Komšinica se bacila na svoje dete, jer je mislila da se njen krov ruši, a u susednim ulicama ljudima su se vrata sama otvarala u momentu detonacije. Sreća je što nikoga nije bilo napolju, jer je neko lako mogao da ostane i bez glave. Hvala bogu što su ta deca ostala u kolima - kaže naša sagovornica.
Još ne zna da nema dom

Prema rečima lekara kragujevačkog kliničkog centra, Hong Šui zadobio je u eksploziji opekotine drugog stepena, a najteže povrede je zadobio po glavi, rukama i licu. Iako je u stanju šoka, za sada nije životno ugrožen. Vlasnik kuće Slavko Radosavljević zadobio je samo oderotine i malo je ugruvan, pa je juče pušten na kućno lečenje. Međutim, on još i ne zna da praktično više nema gde da se vrati. Sličan problem imaju i njegovi stanari, koji će dok se ne snađu živeti u butiku u kome rade.
 
Natrag
Top